Choć w kalendarzu nie ma "Dnia Żłobka" ani jego pracowników, ale Gmina Miejsce Piastowe już po raz trzeci obchodziła taki dzień. W tym roku 10 i 11 maja.
Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, Zespół Żłobków Gminy Miejsce Piastowe oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym zorganizowali dwudniową III Międzynarodową Konferencję Szkoleniową "Z miłości do najmłodszych".

- Nie ma w kalendarzu "Dnia Żłobka" ani jego pracowników ale nasza gmina już po raz trzeci taki dzień obchodzi. W tym roku składał się z dwóch części - pierwsza została zorganizowana w Miejscu Piastowy, a druga w Łężanach - powiedziała Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe.

Kosmiczna zabawa dla maluchów z gminy Miejsce Piastowe

10 maja konferencja odbyła się w Michalickim Centrum Pracy z Młodzieżą "Michael" w Miejscu Piastowym i poświęcona była pracy w żłobku, zdobywaniu nowej wiedzy.

- Mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych wykładów i prelekcji dotyczących rodziny, małego dziecka, jego rozwoju oraz sposobów i metod na zapobieganie różnorakim chorobom spowodowanym uzależnieniami. Dzień ten poświęcony był szczególnie pracownikom żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, a także rodzicom, którzy na co dzień wychowują i kształtują swoje pociechy - powiedziała Agnieszka Jastrzębska, dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe.

Kosmiczna zabawa dla maluchów z gminy Miejsce Piastowe

Gośćmi pierwszego dnia byli między innymi Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski oraz delegacja z zaprzyjaźnione gminy Kapusany (Słowacja).

Z kolei dzisiaj (11 maja) w domu ludowym w Łężanach odbył się piknik rodzinny "Ze żłobka Drogą Mleczną w podróż kosmiczną bajeczną". Był to dzień poświęcony dzieciom ze żłobków w Miejscu Piastowym, Łężanach i Głowience. Zabawy poprowadziły i poczęstunek, w tym piękny okolicznościowy tort, przygotowały panie pracujące w żłobkach, czyli "żłobkowe ciocie".

- Podróżując rakietą, maluchy odwiedziły wszystkie planety układu słonecznego, mogły też zrobić pamiątkowe zdjęcie w kosmicznej foto budce oraz skorzystać z różnych atrakcji - dodała Agnieszka Jastrzębska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.