78 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi podkarpackiej Policji. W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, komendantów miejskich i powiatowych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie. Po szkoleniu wrócą do swoich jednostek, by tam rozpocząć policyjną służbę.
Wyjątkowy charakter miała dzisiejsza uroczystość. 78 nowo przyjętych policjantów ślubowało "Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia". Gromkie "Ślubuję!" wypowiedziane równocześnie przez tak liczną grupę, to wzruszający moment, nie tylko dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin.

Ślubowanie policjantów w Rzeszowie

61 mężczyzn i 17 kobiet przeszło wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. To najlepsi spośród kandydatów. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Ślubowanie policjantów w Rzeszowie

Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. Po adaptacji najwięcej nowo przyjętych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pozostali zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.