W piątek 12 maja w hali MOSiR przy ulicy Legionów w Krośnie odbyła się charytatywna Krośnieńska Gala Sportów Walki.
Organizatorem wydarzenia była rodzina Sebastiana Szynala, ucznia I klasy krośnieńskiego "Mechanika" i druha OSP Polanka. 16-latek od lutego br. zmaga się z chorobą nowotworową.

Krośnieńska Gala Sportów Walki

- Pieniążki, które zbieramy przeznaczone zostaną na leczenie, rehabilitację i pomoc jego rodzinie. Sebastian ma czwórkę rodzeństwa a jego mama musiała zrezygnować z pracy, aby opiekować się synem. Każdy grosik się przyda - mówi Katarzyna Gruszczyk.

Krośnieńska Gala Sportów Walki

Na gali zaprezentowali się zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, UKS Skorpion Judo Krosno, Klubu Sportowego BUDO Krosno oraz zawodnicy Klubu MMA Krosno. W przerwach między pokazami i walkami swoje układy zaprezentowały grupy Fragolin Cheerleaders.

Krośnieńska Gala Sportów Walki

- Naszą obecnością chcemy pomóc młodemu człowiekowi, ale też pokazać się z jak najlepszej strony. Nie trzeba było nikogo namawiać, wręcz przeciwnie - mówi Krzysztof Ziewalicz, prezes klubu UKS Skorpion Judo Krosno. Potwierdza to też Katarzyna Gruszczyk. - Na nasze zaproszenie wszyscy pozytywnie odpowiedzieli, nikt nam nie odmówił. Zgodę na organizację wyraził również dyrektor MOSiR Krosno Antoni Dębiec. To są wspaniali ludzie o ogromnych sercach, wszystkim serdecznie dziękuję.

Krośnieńska Gala Sportów Walki

Poza sportowymi atrakcjami było także coś dla ciała, czyli wypieki. - Domowe słodkości przygotowały wolontariuszki, czyli nasze przyjaciółki - dodaje Katarzyna Gruszczyk.

Krośnieńska Gala Sportów Walki

To nie pierwsza akcja charytatywna na rzecz Sebastiana. Odbył się już piknik rodzinny w Parku Jordanowskim, w planach jest turniej piłki nożnej i Dzień Dziecka.

Więcej o Sebastianie i jego chorobie można dowiedzieć się na stronie zrzutki: https://zrzutka.pl/tgujs5.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.