Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) ogłosił program "Potańcówki Wiejskie". Na organizację potańcówki można otrzymać do 10 tys. zł dofinansowania.
Jak czytamy na stronie NIKiDW "Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.

O dofinansowanie mogą ubiegać się koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej) oraz samorządowe instytucje kultury.

Kierowca na dyskotece a samochód w rzece
W ramach programu "Potańcówki Wiejskie" można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 000 zł. Dofinansowanie może być przeznaczone np na wynagrodzenia/honoraria muzyków, wynajem parkietu czy ochronę.

Dyskoteka w Jasionce
Wnioski o dofinansowanie potańcówki będzie można składać od 22 maja, a same imprezy mają się odbywać od sierpnia do października br.

~Powiatowy

20-05-2023 14:37 11 11

Z opisu wynika, ze zabawa tylko przy muzyce ludowej!
A gdzie Zenki, Ryski, Grażynki i inne "gwiazdy" niskopola?
Odpowiedz

~pis

19-05-2023 12:14 13 22

To dlatego prezesowi robili operacje na nogi zeby podczas objazdu po kraju mogl sobie na starosc potanczyc
Odpowiedz

~Jazz

18-05-2023 13:12 18 20

Czy oni (PiS) całkowicie zgłupieli, że rozdają Nasze podatki na wiejskie potańcówki??
Emeryci na mają na leki.....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.