15 maja w Krośnie dyżur rozpoczęło "Pogotowie Rojowe". Zadaniem pogotowia jest zbieranie rojów pszczelich uwiązanych w przestrzeni miejskiej, posesjach prywatnych, parkach, ogrodach itp. stanowiących prawdopodobieństwo zagrożenia dla mieszkańców.
Numer alarmowy jest aktywny od 15 maja do 15 lipca 2023 roku, jest to okres występowania rojów pszczelich. Zgłaszając telefonicznie przypadek, wskazane jest, aby wysyłać również zdjęcia roju pokazujące jego usytuowanie i warunki do przeprowadzenia interwencji. Pogotowie rojowe współpracować będzie ze służbami na terenie miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Prosimy o przekazanie informacji i numeru telefonu do wszystkich zainteresowanych jednostek. Pogotowie rojowe interweniuje tylko w przypadku rojów pszczelich.

Pogotowie Rojowe - tel. 732 997 994

W przypadku innych owadów Koordynator może udzielić odpowiedniej porady telefonicznej. Dokładne informacje o działalności pogotowia rojowego i regulaminie można znaleźć na stronie internetowej Koła Pszczelarzy w Krośnie pod adresem: https://pszczelarzekrosno1.blogspot.com.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.