Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejny komunikat dotyczący wycofania z obrotu niektórych partii wafli kukurydzianych.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Good Food Products Sp. z o.o. wycofaniu wyprodukowanych przez nią partii wafli, ze względu na zastosowanie w ich produkcji składnika, w którym stwierdzono śladową obecność niedozwolonego środka ochrony roślin. Chodzi o chloropiryfos, środek stosowany w uprawach, zwierzętach i budynkach oraz w innych miejscach do zabijania szkodników, w tym owadów i robaków.

Producent wafli Good Food Product Sp. z o.o. ze względów ostrożnościowych i w celu ochrony zdrowia konsumentów, podjął decyzję o wycofaniu z rynku kilku partii produktów, w których wykryto obecność tego pestycydu. Producent rozpoczął też proces wycofywania wskazanych partii produktów. Produkty pod marką własną wycofuje również sieć Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki). Sieć poinformowała klientów o możliwości zwrotu towarów.

Wycofane partie produktów:
Wafle kukurydziane wycofane ze sklepów

~pukpuk

27-05-2023 15:49 2 5

,,SOMGORSI'' ,,włączcie myślenie'' haha przyganiał kocioł garnkowi.... Śmieszny jesteś, jak kclown w cyrku, wszystkie markety maja ten sam produkt tylko w innym opakowaniu, strikte pod sklep. Kolejny ,,myślący'' co jak widzi napis bio, to łyka wszystko jak pelikan.
Odpowiedz

~SOMGORSI

25-05-2023 18:54 5 1

Te sklepy typu biedronka powinni wszystkie pozamykać. Jedzenie tam to najgorszy syf, ale naród wali tam bo jest tanio a potem kolonoskopia i do piachu. Ludzie włączcie myślenie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.