Po raz trzynasty zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Krosna dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych.
W tym roku Prezydent Miasta Krosna przyznał 185 nagród i wyróżnień dla uczniów krośnieńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najwyższe wyróżnienie nagrodę Primus Inter Pares 2015 otrzymało dwóch uczniów Weronika Bykowska i Krzysztof Grądalski. Nagrody i wyróżnienia podczas uroczystej gali uczniom wręczyli Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz Zbigniew Kubit Przewodniczący Rady Miasta Krosna.

W tym roku Prezydent Miasta Krosna - Piotr Przytocki przyznał 185 nagród i wyróżnień dla uczniów krośnieńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Najwyższe wyróżnienie - nagrodę Primus Inter Pares 2015 otrzymało dwóch uczniów - Weronika Bykowska i Krzysztof Grądalski.

Krosno wręczenie nagród

Statuetkę Mądrej Sowy ze względu na wybitne osiągnięcia naukowe otrzymał Krzysztof Grądalski, uczeń klasy III Gimnazjum Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika, czterokrotny laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych: fizycznego, biologicznego, chemicznego i języka niemieckiego.

Statuetkę Sportowca Roku ze względu na znakomite rezultaty w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych w strzelectwie sportowym na szczeblu ogólnopolskim otrzymała Weronika Bykowska - uczennica Gimnazjum Nr 3, członkini kadry narodowej.

Krosno wręczenie nagród

Nagrody i wyróżnienia przyznano w  trzech kategoriach:
- nauka oraz wiedza  i umiejętności zawodowe,
- osiągnięcia artystyczne,
- osiągnięcia sportowe.

Oprócz dwóch nagród głównych Primus Inter Pares, w tym roku Prezydent Miasta Krosna przyznał 5 nagród I stopnia w kategorii nauka i umiejętności zawodowe, 25 nagród II stopnia, z tego 19 za osiągnięcia naukowe i zawodowe, 2 za osiągnięcia artystyczne i 4 za wyniki sportowe, 67 nagród III stopnia, z tego 52 za osiągnięcia naukowe i zawodowe, 5 za osiągnięcia artystyczne i 10 za wyniki sportowe. W trakcie gali wręczonych zostało 12 nagród specjalnych.
Oprócz nagród przyznanych zostało 74 wyróżnienia, w tym 47 za osiągnięcia naukowe, 7 za osiągnięcia artystyczne i 20 za wyniki sportowe. Listy gratulacyjne dla szkół, nauczycieli oraz upominki dla uczniów odebrali z rąk Prezydenta dyrektorzy szkół.

Krosno wręczenie nagród

W czasie uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Krosna - Bronisław Baran podsumował kończący się rok szkolny 2014/2015.

Podkreślił, że dzięki aktywności samorządu, wybitnym wynikom w działalności edukacyjnej Krosno jest rozpoznawalne i wysoko cenione, nie tylko w województwie, ale i w kraju.
Miasto Krosno zostało wyróżnione w rankingach ogólnopolskich w dziedzinie oświaty. Po raz czwarty zostało Samorządowym Liderem Edukacji, otrzymało Wyróżnienie Primus 2014 oraz srebrny znak jakości "Samorządowy Lider Edukacji. Krosno zostało również laureatem konkursu "Dobre Stypendia 2014".

Krosno wręczenie nagród

W mijającym roku szkolnym uczniowie krośnieńskich szkół podstawowych zdobyli łącznie 5 tytułów laureata i 9 finalisty, gimnazjaliści zdobyli 44 tytuły laureata i 31 tytułów finalisty, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdobyli w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i zawodowych 6 tytułów laureata i 16 tytułów finalisty.

Znakomicie spisali się także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w tegorocznych egzaminach zewnętrznych.

Zarówno wysokie lokaty w rankingach edukacyjnych, uzyskane przez szkoły certyfikaty, wyniki egzaminów zewnętrznych oraz troska władz lokalnych o miejską oświatę pokazują, że warto uczyć się w Krośnie.

W trakcie uroczystości wystąpili tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury: Kacper Żaromski, Jan Chłap oraz Michał Stryczniewicz, a także nagrodzeni: drużyna aerobiku z G3, Kabaret "SSOK" z ZSP1 i Zespół Gracja.

Krosno wręczenie nagród

Tradycyjnie już nagrodzeni otrzymali bony książkowe, karnety na baseny, do artKina, na imprezy organizowane przez RCKP. Wartość przyznanych nagród przekracza 31 tys. zł.

Uroczystość rozdania Nagród Prezydenta Miasta Krosna zakończono życzeniami miłych i bezpiecznych wakacji.