W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu ślubowanie złożyło dziś 42 nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS. Trafią do służby m.in. w przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu i Krościenku. Zasilą także kadrę w wewnętrznych oddziałach celnych.
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek.

Wśród ślubujących funkcjonariuszy jest 22 mężczyzn i 20 kobiet. Trafią oni do służby w jednostkach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu: w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Przemyślu, Rzeszowie, Jasionce, a także Krośnie, Krościenku i Barwinku.

Po przyjęciu ślubowania, dyrektor izby pogratulował funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia rekrutacji oraz powitał ich w szeregach Służby Celno-Skarbowej w podkarpackiej KAS.

- Jestem przekonany, że podjęte zobowiązanie wobec Ojczyzny i społeczeństwa, da Wam ogromną satysfakcję i pomoże rozwijać swoje pasje. W chwilach trudności pamiętajcie o słowach roty ślubowania, bo jej przesłanie motywuje i daje poczucie dumy z bycia funkcjonariuszem. To Wy jesteście przyszłością Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu - podkreślił dyrektor Witold Mrozek.

ślubowanie funkcjonariuszy KAS w Przemyślu

Nowo przyjęci funkcjonariusze mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in.: test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny czy rozmowa kwalifikacyjna.
Nabór w którym uczestniczyli spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na ogłoszenie, które dotyczyło 50 wolnych stanowisk służbowych wpłynęło ponad 900 ofert. Dzięki staraniom Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, liczba wolnych etatów zwiększyła się do 170. W niedługim czasie służbę rozpoczną kolejne osoby, które pozytywnie zakończyły proces rekrutacji.

Uroczysta zbiórka była także okazją do wręczenia awansu na wyższy stopień służbowy Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu insp. Anecie Lechowicz, przyznanego przez Szefa KAS z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W strukturach podkarpackiej KAS pełni służbę blisko 1,2 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.