Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza mieszkańców i mieszkanki Krosna na spacer architektoniczny oraz spotkanie w Parku Jordana, które odbędą się w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. Spacer i spotkanie poprowadzi Katarzyna Solińska.
Uczestnicy i uczestniczki spaceru odkrywać będą historie modernistycznych domów w okolicy ulic Grodzkiej, Staszica i Walslebena. Detale tych budynków są swego rodzaju znakami rozpoznawczymi poszczególnych architektów, którzy je projektowali. Poprzez spacer i badanie architektury krośnieńskich domów uczestnicy i uczestniczki poznają niezwykłą historię tej okolicy.

Spacer rozpocznie się o godz. 16:00 i wyruszy spod pomnika Ignacego Łukasiewicza na pl. Konstytucji 3 Maja.

Po spacerze, około godz. 18.00, uczestnicy i uczestniczki spotkają się w Parku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej 20. Będzie to okazja do dzielenia się wspomnieniami związanymi z Parkiem Jordana i tą częścią miasta oraz pokazania sobie starych zdjęć z domowych kolekcji - zachęcamy mieszkańców i mieszkanki do przyniesienia swoich fotografii związanych z dawnym Krosnem. W spotkaniu wezmą udział przedstawicielki Centrum Archiwistyki Społecznej oraz przedstawiciele Krośnieńskiego Archiwum Społecznego.

Na spacer oraz na spotkanie wstęp wolny.

Spacer i spotkanie poprowadzi Katarzyna Solińska - historyczka sztuki, kuratorka wystaw i projektów edukacyjnych w krośnieńskim BWA. Jest autorką audycji dokumentalnej "Architekci życia", powstałej w ramach III edycji programu "Małe ojczyzny" Centrum Archiwistyki Społecznej. Spacer śladem krośnieńskich architektów jest inspirowany właśnie tą audycją; jest ona dostępna na kanale podcastowym Centrum Archiwistyki Społecznej "Historie do słuchania".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.