Posłuchaj:

W Targowiskach, w domu ludowym, oficjalnie otwarto dzisiaj Klub Seniora, kolejny już w gminie Miejsce Piastowe.
Od poniedziałku (29 maja) zainaugurował oficjalnie działalność kolejny w gminie Miejsce Piastowe Klub Seniora, tym razem w Targowiskach. Klub "Uśmiechnij się" znalazł swoją siedzibę w domu ludowym, a opiekunką jest Magdalena Penar. Działalność klubu, zakup niezbędnych rzeczy, odnowienie pomieszczeń, praca opiekuna finansowane są całkowicie z budżetu gminy.

Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik poinformowała, że jest to już czwarty Klub Seniora na terenie gminy. Do tego dochodzi jeszcze Klub Senior Wigor, a w planach jest jeszcze kolejny klub w Łężanach.

- Widzimy, że zapotrzebowanie na tego typu placówki jest ogromne. Widzimy też, jak niezwykle ważna jest integracja osób starszych i wspólne spędzanie czasu z sobą. Przynosi to im wiele satysfakcji, zadowolenia i uśmiechu. Warto pamiętać, że zdrowy senior to uśmiechnięty senior - powiedziała wójt Dorota Chilik.

Klub seniora w Targowiskach

W Targowiskach seniorzy będą mieli możliwość uczestniczenia między innymi w zajęciach kulturalnych, zdrowotnych, warsztatach, ale wszystko będzie uzależnione od upodobań osób w nich uczestniczących. W planach są także wycieczki. W najbliższym czasie seniorzy będą mieli do dyspozycji podczas zajęć tablety.

Joanna Boczar, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miejscu Piastowym powiedziała, że w zajęciach będzie mogło uczestniczyć do 20 osób, a będą one się odbywały na początku dwa razy w miesiącu po kilka godzin dziennie.

Zainteresowanie wśród seniorów było ogromne. Nabór się już odbył i wszystkie miejsca zostały bardzo szybko zapełnione. W związku z tym tworzona jest lista rezerwowa.

~Sandra

30-05-2023 12:21 10 12

A jeszcze nie tak dawno seniorzy spotykali się we własnych domach, na własnych podwórkach, z rodziną, sąsiadami, znajomymi. A teraz domy seniora, spokojnej starości, ZOLe, umieralnie. Samotni, opuszczeni, smutni.
Odpowiedz

~SOMGORSI

30-05-2023 09:13 6 39

Proszę powiedzieć co z seniorami, którzy nie mogą wyjść z domu ? Im to już nic się nie należy ? Oni na wybory nie chodzą to kij im w oko.
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy

29-05-2023 21:24 9 43

A kiedy zgodnie z programem wyborczym zostaną poszerzenie ulice Kościelna i Szkolna w Rogach??? Co z osiedlem mieszkaniowym SIM Podkarpacie??? Co z hospicjum w Niżnej Łące i z wieżą widokową na Winnej Górze?Fajnie jakby gmina obniżyła ceny za śmieci które kilka lat temu za kadencji nowej wójt podniosła.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.