I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie podsumowało szkolne obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Uroczystość połączona została z Wiosennym Ogrodem Nauk i Sztuk.
Wiosenny Ogród Sztuk to uroczystość, mająca siedmioletnią tradycję, organizowana w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie . Wpisuje się ona w misję szkoły, jaką jest inspirowanie uczniów do samorozwoju, odkrywania i rozwijania swoich pasji naukowych i artystycznych.

W tym roku uroczystość odbyła się 1 czerwca i zbiegła się z podsumowaniem szkolnych obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, prawnika, lekarza, ekonomisty - człowieka renesansu, który swoim doniosłym odkryciem dokonał rewolucji naukowej, a także patrona I LO.

Barwny korowód ulicami Krosna

Wiosenny Ogród Sztuk w krośnieńskim "Koperniku" rozpoczął się barwnym przemarszem uczniów i nauczycieli, przebranych w stroje z epoki, spod szkoły do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Barwny korowód ulicami Krosna

W trakcie uroczystości dyrektor I LO Ryszard Józefczyk wręczył statuetki "Jaskółki 2023" uczniom, którzy w roku szkolnym 2022/2023 zdobyli tytuły laureatów lub finalistów olimpiad przedmiotowych na szczeblu centralnym lub uczestniczyli w finałach ogólnopolskich tegorocznych olimpiad, bądź też realizowali ciekawe projekty, pracując w zespole.
W gronie tegorocznych laureatów "Jaskółek" znaleźli się:
- Wiktor Fiałkowski (Złota Jaskółka)
- Maciej Kmąk
- Mikołaj Kusiak
- Bartosz Kaszubski
- Mikołaj Ungeheuer
- Bartosz Słyś
- Antoni Baciak
- Daminika Dzeruzynskaya
- Łucja Postek
- Kacper Kaczorowski
- Michał Omachel
- Katarzyna Uliasz
- Michał Guzik
- Mateusz Piwowar
- Joanna Pelczarska
- Falicja Marek
- Olga Janocha
- Miłosz Gobadło
- Franciszek Trzeciak
- Krzysztof Kasperkowicz

Barwny korowód ulicami Krosna

Spotkanie było również okazją do podsumowania konkursów zorganizowanych z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika: konkursu literackiego "Tajemnice nieba - moje tajemnice", konkursu na projekt muralu "Mikołaj Kopernik - człowiek, który ruszył Ziemię", konkursu na komiks "Mikołaj Kopernik - nie tylko astronom" oraz konkursu fotograficznego "Człowiek, miasto, przyroda".

Prace konkursowe będą prezentowane do końca roku szkolnego na specjalnej wystawie w budynku szkoły poświęconej rocznicy urodzin patrona. Planowane jest także wydanie okolicznościowej broszury zawierającej zdjęcia prac plastycznych oraz tekstów literackich uczestników konkursów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.