"3 kultury, 3 religie, 3 tajemnice" hasłem przewodnim kolejnej edycji festiwalu Dialog Kultur w Gminie Rymanów.
Wydarzenie rozpoczyna się 10 czerwca 2023 roku mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła w Klimkówce o godzinie 9.00, następnie w Hotelu Dwór Ostoia odbędzie się konferencja naukowa "Święty arcybiskup Józef Bilczewski - pasterz, mąż stanu, człowiek" o godz. 11:00, zakończeniem pierwszego dnia będzie koncert dzieci i młodzieży z Klimkówki.

Kolejne dni Festiwalu przyniosą wiele wrażeń. W tych dniach będą miały miejsce konferencje naukowe, występy artystyczne, koncerty, projekcje filmów, wycieczki pokazujące piękno Rymanowa i okolic, degustacja potraw, gra terenowa oraz wieczór szabasowy na rynku rymanowskim i wieczór galicyjski w Rymanowie-Zdroju w Parku nad Czarnym Potokiem. Oba wieczory przygotowane zostały wspólnie z młodzieżą z rymanowskiego liceum, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz z rymanowskim Klubem Seniora. Poszczególne wydarzenia będą ogłaszane na profilu Facebook’owym Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkie z tych atrakcji łączy dyskusja, która pomaga w budowaniu dialogu i zbliżaniu się do siebie jako społeczeństwa. Podczas Festiwalu przekazywana będzie wiedza o wielokulturowości, ukazane zostaną podobieństwa i kontrast na tle religijnym oraz obyczajowym społeczności żydowskiej, łemkowskiej i polskiej.

25 czerwca uruchomione zostanie studio plenerowe live - STUDIO RYMANÓW, gdzie będzie można usłyszeć wiele ciekawych rozmów. Celem jest uzyskanie informacji na pytanie - co przyciąga, zachęca do odwiedzenia Rymanowa i Beskidu Niskiego. Dialog Kultur to budowanie mostów wzajemnego szacunku, tolerancji oraz porozumienia między kulturami. Dzięki stworzonej przestrzeni, w której różne kultury mogą spotkać się, uczyć się od siebie i wspólnie konstruować lepszą przyszłość opartą na zrozumieniu i akceptacji.

W ramach Dialogu Kultur organizowane są także warsztaty wokalne - wstępne przesłuchania odbędą się 10 czerwca (sobota) o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie.

Szczegółowy program poniżej.
Plakat Festiwalu Dialog Kultur 2023


Plakat Wieczoru Szabasowego 2023


Plakar konferencji w Klimkówce


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.