Znamy wyniki naboru do Programu Olimpia. Na Podkarpacie trafią ponad 54 miliony złotych. W ramach pierwszego naboru skorzystają gminy Dukla, Jedlicze, Rymanów i Wojaszówka.
Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania. Jednocześnie dofinansowanie realizacji jednego zadania nie może przekroczyć 2,8 mln zł.

Na Podkarpaciu z programu skorzysta 28 gmin i powiatów. Wśród nich gmina Dukla, Jedlicze, Rymanów i Wojaszówka.

Gmina Rymanów - 1 250 000 zł
Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie

Gmina Wojaszówka - 2 769 200 zł
Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu

Gmina Dukla - 1 707 228 zł
Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej przy ul. Armii Krajowej 1A w Dukli

Gmina Jedlicze - 1 529 999 zł
Budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Potoku

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.