Święto wszystkich dzieci rozpoczęło się 3 czerwca w sobotę na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od turnieju piłki siatkowej dwójek.
Do rywalizacji w turnieju stanęło 19 par siatkarskich. Kolejno już z samego rana, w niedzielę 4 czerwca, na zalewie Chlebianka, odbyły się Amatorskie Zawody Spławikowe, które od wielu lat stanowią pewny punkt tego wydarzenia i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie w kategorii dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat wystartowało 23 zawodników i zawodniczek, a wśród nich również dzieci z pobliskiego Domu Dziecka w Długiem. Podobnie jest z zawodami łuczniczymi. One również tradycyjnie od wielu lat wpisane są do kalendarza imprez sportowych w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Dodatkową atrakcją w tym roku, był przeprowadzony już po raz trzeci Gminny Test Coopera, który został zorganizowany przy współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Krośnie. Jak zawsze nie zawiedli łucznicy,

Sportowy Dzień Dziecka w GOSiRem

I tym razem nie obeszło się bez nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników naszych zawodów. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pamiątkowe medale, dla zwycięzców dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

A oto szczegółowe wyniki i klasyfikacje końcowe przeprowadzonych konkurencji:

Turniej w piłce siatkowej dwójek dziewcząt

3 czerwca na hali sportowej GOSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej dwójek dziewcząt. Zawody ze względu na duże zainteresowanie zostały podzielone na 2 kategorie wiekowe.
W pierwszej kategorii: 2011 i młodsze rywalizowało ze sobą 8 drużyn w dwóch grupach. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Muminki (Joanna Stareńczak, Natalia Nowak), drugie miejsce zajął zespół MOSiR JASŁO (Maja Kilar, Roksana Rączka), a trzecie zespół GOSIRKI (Anna Bobusia, Oliwia Kiełtyka).

W drugiej kategorii: 2008 - 2010 rywalizowało ze sobą 11 zespołów podzielonych na 3 grupy. Dwa zespoły z każdej grupy awansowały do grupy finałowej z przepisaniem wyników meczów grupowych. Pierwsze miejsce zajął zespół BAŁWANKI (Zofia Skóra, Nina Pelczar), drugie miejsce zajął zespół KARPATKI 1 (Maja Jaracz, Wiktoria Flejszar), natomiast trzecie zespół MADZIULE (Otylia Biedroń, Magdalena Smoleń).

Zawody wędkarskie

W niedzielę 04.06.23 r. odbyły się zawody wędkarskie. Łącznie wystartowało 23 zawodników w jednej grupie wiekowej. Zwyciężczynią została Wiktoria Mazur uzyskując wynik 720 g na który złożyły się trzy złowione ryby. II miejsce zajęła Zuzanna Obłój: 10 ryb o wadze łącznej 495 g, a III miejsce wywalczył Tomasz Wojciechowski, łowiąc 1 rybę o wadze 425 g. Dodatkowa nagroda trafiła również do Kamila Bożka jako Najmłodszego Uczestnika Zawodów.

Gminny test Coopera
Uzupełnieniem oferty z okazji Dnia Dziecka był przeprowadzony w dniu 4 czerwca Gminny Test Coopera. Łącznie w teście wzięło udział 80 osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz imienny certyfikat udziału w teście z podaniem osiągniętego wyniku. Dodatkową atrakcją imprezy były stanowiska Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, na których studenci Zakładu Pielęgniarstwa i Wychowania Fizycznego pod kierunkiem opiekunów oferowali wykonywanie różnego rodzaju pomiarów min.: BMI, masa tłuszczu, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, ilość wody w organizmie, poziom tkanki wisceralnej, a ponadto pomiar cukru we krwi, ciśnienia oraz instruktaż pierwszej pomocy.

Turniej Łuczniczy

Ostatnim akcentem obchodów Sportowego Dnia Dziecka były przeniesione z 4 czerwca na 5 czerwca zawody łucznicze. W pierwotnym terminie zawody nie mogły się odbyć ze względu na udział zawodników sekcji w zawodach I Rundy Pucharu Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego w Sieteszy.

Do rywalizacji na torach łuczniczych w Moderówce stanęło 13 zawodników. Zacięta rywalizacja, przy pięknej pogodzie, przyniosła wiele emocji. Wszyscy  zawodnicy zostali nagrodzeni przez Panią Burmistrz Jolantę Urbanik dyplomami oraz medalami. Najmłodszy zawodnik i zawodniczka otrzymali puchary.

Sponsorem głównym imprez z okazji Dnia Dziecka był ORLEN Południe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu gratulujemy wygranym i zapraszamy za rok! GOSiR Jedlicze