Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie, prowadzą śledztwo dotyczące naruszenia zakazu dystrybucji leków w ramach tzw. "odwróconego łańcucha dystrybucji leków". Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców województwa podkarpackiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.
W ramach ujawnionego procederu "odwrócenia klasycznego łańcucha dystrybucji leków" ustalono, że sieć aptek prowadzącą swoją działalność na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, pozyskiwania z rynku detalicznego produkty lecznicze o wartości co najmniej 3,5 mln złotych, nie były sprzedawane pacjentom, tylko podmiotom prowadzącym dalszy ich obrót, w tym przypadku hurtowniom, co bezpośrednio naruszało uregulowania określone przepisami prawa.

Podejrzani to trzej mężczyźni w wieku 51, 47 i 43 lat, którzy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego. Dwóch z nich swoją działalność gospodarczą prowadzi także poza terenem naszego województwa.6 czerwca br. osoby te zostały zatrzymane, a następnie doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie usłyszały zarzuty naruszenia zakazu dystrybucji leków w innym kierunku niż do pacjenta oraz oszustwa. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.

Zatrzymania po zadymie na meczu w Jedliczu
Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody ustalono składniki majątkowe podejrzanych na łączną kwotę blisko 2,5 miliona zł, w postaci m.in. nieruchomości, udziałów w spółkach, samochodów oraz gotówki.

~Gibalski

14-06-2023 22:07 20 17

Przestępstwa w białych rękawiczkach. Brawo funkcjonariusze PG.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.