Dzisiaj (14 czerwca) otwarto dwa mosty na potoku Lubatówka. Gmina Iwonicz-Zdrój na ich przebudowę pozyskała ponad 1,6 mln zł z Polskiego Ładu.
W środę (14 czerwca) oficjalnie oddano do użytku mosty na potoku Lubatówka w miejscowościach Lubatówka i Lubatowa (gm. Iwonicz-Zdrój). Gmina zrealizowała obie inwestycje dzięki znacznemu dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład. Dla mostu w Lubatowej to 1 045 000 zł na 1 385 906,03 zł wszystkich zaangażowanych środków, a dla mostu w Lubatówce - 627 tys. na 866 450,38 zł wydatkowanych pieniędzy. Pozostała suma pochodziła z budżetu gminy.

Obydwie przeprawy przez rzekę Lubatówka długo czekały na odnowienie i przebudowanie.

- W przypadku mostu w Lubatówce, prowadzi on do zabudowań znajdujących się za potokiem Lubatówka. Obiekt był niejednokrotnie uszkadzany przy nadmiernych opadach deszczu. Sytuacja, jaka się wytworzyła spowodowała, że musieliśmy ten most potraktować priorytetowo do ewentualnej przebudowy lub budowy na nowo. Była szansa otrzymać pieniądze na to zadanie z Polskiego Ładu, udało się pozyskać środki i most jest gotowy - powiedział burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj.

Mosty w Lubatówce i Lubatowej już otwarte

Z kolei większy i szerszy most w Lubatowej łączy tą miejscowość z Iwoniczem-Zdrojem lub drogę powiatową biegnącą od Rogów w kierunku Lubatowej.

- Mam nadzieję, że obydwa mosty będą służyły mieszkańcom przez następnych wiele lat - dodał burmistrz Witold Kocaj.

Uczestniczący w oficjalnym otwarciu mostów radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj podkreślił, że realizacja tego rodzaju zadań to zasługa samorządów różnego szczebla - gminnego, powiatowego, czy wojewódzkiego przy wsparciu rządowym.

- Dwie inwestycje mostowe w Lubatówce i Lubatowej są na pewno potrzebne mieszkańcom i chwała władzom gminy Iwonicz-Zdrój, że zdecydowały się na podjęcie tego wyzwania i dało się pozyskać na budowę mostów środki zewnętrzne - stwierdził radny Dariusz Sobieraj.

Most w Lubatówce został wykonany przez Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST sp. z o.o. Ma całkowitą długość 7,60 m i szerokość całkowitą 5,85 m (szerokość jezdni na moście to 4,00 m).
Obiekt w Lubatowej został wykonany przez REMOST sp. z o.o. Jego długość całkowita wynosi 9,40 m, a szerokość całkowita - 9,70 m, szerokość jezdni na moście to 6,00 m.

~Gość

16-06-2023 11:07 3 7

Czytając wpisy jedno przychodzi mi do głowy. Czy nie można się normalnie cieszyć że coś zostało dobrze zrobione. To zostało opłacone przez PIS PO PSL i inne polityczne ugrupowania bo z dofinansowaniem że wspólnych podatków.
I będzie służyło wszystkim.
Odpowiedz

~jan

16-06-2023 09:32 4 6

Gdy przy wladzy byla PO z PSL to wedlug Rostnwskiego na takie mosty " ni bylo piniyndzy"
Odpowiedz

~stary dziad

15-06-2023 22:15 8 8

Ciesz się bo donaldersi nic by tam nie wybudowali. Ani mostów, ani dróg.
Odpowiedz

~apis

15-06-2023 07:25 6 4

kaczystów pogięło z tymi otwarciami, trzeba robić drogi i mosty szersze niż dłuższe...
Odpowiedz

~Miet

14-06-2023 21:29 14 11

Pan urlolog to z jakiej strony? Coś dołożył ze swoich czy jak?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.