Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" zorganizowało na obiektach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie tradycyjny piknik dla swoich wychowanków, rodziców, mieszkańców dzielnicy Turaszówka.
Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" zostało założone przez nieżyjących już byłych dyrektorów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Stowarzyszenie działa na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych, prowadzi zajęcia specjalistyczne, organizuje imprezy dla dzieci, pomaga też, w miarę swoich możliwości, materialnie.
"Lepsze Jutro" liczy obecnie 35 osób i są to nauczyciele i emerytowani nauczyciele SOSW, ale do współpracy włączają się także rodzice dzieci.

- Co roku zorganizowaliśmy piknik dla naszych wychowanków, z występami muzycznymi, teatralnymi, tanecznymi. Oprócz naszych dzieci, prezentują się też dzieci z zaprzyjaźnionych szkół - powiedziała Beata Wojczekowska, prezes Stowarzyszenia "Lepsze Jutro".

Piknik rodzinny w SOSW

Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się w piątek, 16 czerwca, organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji, w tym różnego rodzaju stoisk, malowania twarzy, robienia fryzur, gier i zabaw sportowych.Można było również skorzystać z poczęstunku przygotowanego także przez rodziców, którzy współpracują ze stowarzyszeniem oraz samych uczniów.

Stowarzyszenie, które wczoraj otrzymało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego stanowiący pierwszy krok do uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego, w przyszłości planuje między innymi prowadzenie zajęć specjalistycznych dla dzieci, a w dniach wolnych od zajęć, organizowanie półkolonii, kolonii, obozów.

- Jest bardzo duże zainteresowanie tego typu zajęciami, rodzice ciągle się dopytują o możliwość ich zorganizowania pod okiem naszych nauczycieli posiadających wiele specjalizacji, zajmujących się dziećmi z różnym stopniem niepełnosprawności - dodała Beata Wojczekowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.