Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju zaprosiło na Plac Dietla w Iwoniczu-Zdroju na cykliczną imprezę pod nazwą Festiwal Pieroga.
Tegoroczna XI już edycja Festiwalu Pieroga w Iwoniczu-Zdroju została zorganizowana w niedzielne popołudnie (18 czerwca) na Placu Dietla. O certyfikat najsmaczniejszych pierogów rywalizowały koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenie oraz restauracja.

Festiwal Pieroga w Iwoniczu-Zdroju

Komisja konkursowa, po przeprowadzonej degustacji, zdecydowała, że certyfikat najsmaczniejszych pierogów i I miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich w Iwoniczu. Na drugiej pozycji uplasowała się restauracja Ballada z Iwonicza-Zdroju. Miejsce trzecie zajęło Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych "Ares" z Lubatowej, a miejsce czwarte Koło Gospodyń Wiejskich z Lubatowej. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Festiwal Pieroga w Iwoniczu-Zdroju

Pierogi przygotowane na tegoroczny festiwal cieszyły się bardzo dużym popytem wśród gości, a do stoisk z nimi ustawiały się duże kolejki.

Podczas festiwalu, który prowadziła Dorota Świstak, dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju, koncertował zespół jazzowy "Old Boys Band" z Tarnowa, wystąpiła również utalentowana solistka Magdalena Rogowska.

~dziadek

19-06-2023 13:39 12 13

Najlepsze były te pierogi, które miały farsz z iwonickiej cebuli, ale w oczy cebula nie gryzła. ;-))
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.