Szukających odpoczynku od zgiełku dnia codziennego, odkrywców zaginionych światów, miłośników tajemnic i natury zapraszamy 24-25 czerwca 2023 r. na wydarzenie Beskid Niski - Zaginiony świat! do Rymanowa-Zdroju. Na początku wakacji czeka na Was przygoda, podczas której doświadczycie bliskości przyrody i zaznacie wyjątkowej atmosfery magicznego Beskidu oraz Łemkowszczyzny - Aktywnie, kreatywnie, rozrywkowo.
W sobotę 24 czerwca z Rymanowa-Zdroju, skąd wypływają liczne mineralne źródła, wystartuje piesza wyprawa Szlakiem łemkowskich dzwonków. To propozycja w sam raz dla miłośników rajdów pieszych. Podczas 23-kilometrowej wędrówki w szumie wiatru, w szeleście liści drzew, czujne ucho wychwyci dźwięki łemkowskich dzwonków, a baczne oko wśród traw i owocowych sadów wypatrzy ślady dawnych domostw i życia ludzi na beskidzkich połoninach. Nie jest to jedyna propozycja dla aktywnych - w kolejnym dniu - w niedzielę 25 czerwca - wyruszy rajd rowerowy w 40-kilometrową trasę po beskidzkich ścieżkach.

Z kolei dla krótkodystansowców i rodzin przygotowano 2-godzinne wycieczki w poszukiwaniu zaginionego świata po okolicznych szlakach spacerowych, podczas których w towarzystwie przewodników będzie można odszukać zaginiony świat Łemkowszcyzny.

Na lubiących stacjonarne, acz kreatywne rozrywki, czekają inne atrakcje. Współistnienia legendy łemkowszczyzny będzie można doświadczyć podczas sobotnich warsztatów na ternie zdroju, wyplatając bibułkowe ozdoby, a na tafli szkła próbując uchwycić to, co charakterystyczne dla Beskidu Niskiego. Z kolei warsztaty z wicia wianków rozpoczną przygotowania do świętowania zwyczajów sobótkowych! Najmłodsi - i nie tylko - będą mieli także okazję do zabawy i gry wielkoformatowej Odkrywcy czarnego złota i odkrywania przyrodniczych ciekawostek. W niedzielę 25 czerwca czeka przygoda z zieloną alchemią Beskidu Niskiego podczas warsztatów zielarskich - fanów przyrody, ziół i ziółek, a także chcących poznać zielarskie arkana na tych warsztatach zabraknąć nie może! Także i tym atrakcjom towarzyszyć będzie poruszana wiatrem melodia dzwonków.

W sobotni wieczór 24 czerwca Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna - organizator wydarzenia - zaprasza na koncert łemkowskiego folku w wykonaniu zespołu Serencza. Nie zabraknie opowieści o sobótkowych zwyczajach, a punktem kulminacyjnym sobotnich atrakcji będzie odtworzenie dawnych ludowych obyczajów i rozrywek podczas świętowania Sobótki. Jak na Beskid Niski przystało nie zabraknie naftowych zwyczajów sobótkowych, zwanych kropocze.

Krótko mówiąc, 24 i 25 czerwca BESKID NISKI Zaginiony świat to weekendowe must be Podkarpackiego!

Beskid Niski Zaginiony świat to wydarzenie zapewniające przeżycia tak wyjątkowe, jak wyjątkowy pod kątem przyrodniczym,  kulturowym czy historycznym jest sam Beskid Niski. Znajdź swój sposób na doświadczenie Łemkowszczyzny i Beskidu, czerpiąc z bogatego programu dwóch dni wydarzenia - wstęp wolny.

Szczegółowy program wydarzenia i informacje o zapisach na rajdy i warsztaty na stronie: https://podkarpackie.travel
Wydarzenie BESKID NISKI. Zaginiony świat jest realizowane przez Podkarpacką regionalną Organizacje Turystyczną w ramach zadania publicznego finansowanego przez Województwo Podkarpackie.

Program imprezy Beskid Niski

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.