Przez miejscowości Gminy Jedlicze przejechał IX Ogólnopolski Rajd Rowerowy.
IX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przejechał przez barwne miejscowości Gminy Jedlicze. Organizatorem rajdu jest Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB, a sama impreza cieszy się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy wzrastająca z roku na rok liczba uczestników.

rajd przez miejscowości gminy Jedlicze

Miłośnicy dwóch kółek nie zawiedli i przybyli do nas z różnych zakątków Polski, by wspólnie w przyjaznej atmosferze pokonać blisko 30-kilometrową trasę. Sam rajd jest imprezą o charakterze rodzinnym, a jego tempo dostosowane jest do możliwości każdego z uczestników.
Dokładnie o godzinie trzynastej w sobotę (18 czerwca) blisko 190-osobowa grupa wyruszyła spod hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu tworząc efektowny peleton, przyciągający na trasę przejazdu licznych mieszkańców.

Prawdziwą gratką dla kolarzy był postój przy zabytkowym Dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Odpoczynek w okazałym parku z początku XIX w. dodał wszystkim nowej energii i można było wyruszyć w dalszą trasę. Nie straszny był nawet deszcz, który zaskoczył wszystkich na 19 kilometrze trasy.

rajd przez miejscowości gminy Jedlicze

Na mecie umiejscowionej przy Szkole Ludowej w Żarnowcu, na zmęczonych ale szczęśliwych cyklistów czekały medale, nagrody fantowe oraz poczęstunek. Wzajemnej integracji sprzyjało wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dodatkową niespodzianką było nagrodzenie najstarszego (76 lat) oraz najmłodszego (2,5 roku) uczestnika rajdu, którym prezes stowarzyszenia Wojciech Uram wręczył pamiątkowe puchary.

Współorganizatorami rajdu była Gmina Jedlicze, GOK Jedlicze oraz GOSiR w Jedliczu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.