Na terenie gminy Krempna odbyły się dziś (22 czerwca) wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem "Jasło 2023" z udziałem krośnieńskich strażaków.
Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze Jasło 2023

W ćwiczeniach wzięło udział blisko 160 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych z powiatów bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, łańcuckiego i sanockiego, a także pozostałe służby ratownicze. Obecni byli również pracownicy Magurskiego Parku Narodowego i przedstawiciele strażaków z Bardejowa (Słowacja). W pozorantów wcielili się słuchacze Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze Jasło 2023

Miejscem zbiórki był teren Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Diecezji Rzeszowskiej w Kotaniu, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie ćwiczeń praktycznych, a także ich zakończenie wraz podsumowanie i omówieniem.

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze Jasło 2023

Do realizacji przygotowane zostały trzy epizody. Pierwszy zakładał wielkopowierzchniowy pożar lasu na terenie miejscowości Grab. Do głównych elementów tego epizodu należało dostarczanie wody w pobliże pożaru z potoku poprzez przepompowywanie wody na odległość ponad 600 metrów oraz podawanie w sposób ciągły 6 prądów wody.

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze Jasło 2023

Drugi epizod został przeprowadzony na terenie miejscowości Krempna. Zakładał pożar obszaru leśnego, który następnie przeniósł się na teren obozowiska. Poszkodowanych zostało 12 osób.

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze Jasło 2023

W trzecim epizodzie wzięły udział zastępy wchodzące w skład Kompanii Gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego "Resovia". Strażacy musieli przygotować stanowisko wodne na zalewie w Krempnej przy użyciu motopomp wysokiej wydajności i dostarczyć wodę potrzebną do gaszenia lasu na odległość ponad 700 metrów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.