Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący mikrosamochodem w Klimkówce. Mężczyzna został ujęty przez świadka.
W środę około godz. 20, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Zdrojowej w Klimkówce doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca mikrosamochodu miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy i poruszał się całą szerokością jezdni, co wzbudziło podejrzenie u jadącej za nim osoby zgłaszającej.

- Świadek wyprzedził poruszający się przed nim pojazd, po czym doprowadził do zatrzymania się mikrosamochodu. Wówczas podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się, gdyż kierujący znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu Policję- przekazał podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Kolizja we Wrocance. Kierujący pijany
Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący mikrosamochodem to 56-letni mieszkaniec gminy Rymanów. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

~antypijak

23-06-2023 22:24 18 18

Proponuję aby policja baczniej przyjrzała się kierującym czterokołowcami czyli mikrosamochodami. Bardzo często zdarza się, że tymi pojazdami jadą osoby uzależnione od alkoholu i bez jakichkolwiek uprawnień do kierowania, oraz znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego. Reasumując przed takimi pojazdami śmierć galopuje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.