W sobotę 24 czerwca przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbędzie się akcja poboru krwi.
Do oddania krwi zaprasza Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. To ósma edycja akcji poboru krwi dla osób potrzebujących w okresie wakacyjnym pod hasłem "Ratujemy-Dajemy".

Krew będzie można oddać przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie w najbliższą sobotę 24 czerwca w godz. od 9 do 13.

Oprócz samej akcji poboru krwi przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!


Dawcą krwi może być tylko zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia, która waży ponad 50 kilogramów a w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonała akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miała wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) i nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkie śniadanie, a dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Zaleca się również aby na 24 h przed pobraniem wypić około 2 litrów płynów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.