Blisko 300 razy wyjeżdżali od wczoraj podkarpaccy strażacy do usuwania skutków nawałnic, które przeszły nad naszym województwem.
- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych - poinformował w sobotnie południe bryg. Marcin Bentleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Podtopienia w Korczynie

- Działania podkarpackich strażaków w ostatnich kilkunastu godzinach to także wypompowanie wody z zalanych piwnic, posesji, budynków oraz udrażnianie przepustów drogowych. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach rzeszowskim, krośnieńskim, łańcuckim i dębickim - dodaje bryg. Marcin Bentleja.

Drzewo spadło na pociąg

Dzisiaj (24 czerwca) około godziny dziesiątej strażacy otrzymali informację, że w okolicach Łupkowa w powiecie sanockim pociąg relacji Zagórz - Medzilaborce (Słowacja), którym podróżowało około stu osób, najechał na leżące na torach drzewo. - Na szczęście nikt nie został ranny, nikomu nic się nie stało - mówi bryg. Marcin Bentleja.

~Coo

24-06-2023 16:31 7 3

Susza źle, deszcz źle....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.