1 lipca we Wrocance odbędzie się drugie wydarzenie wchodzące w skład Uroczystych Obchodów Jubileuszu 600-lecia tej miejscowości mających trwać od czerwca 2023 do czerwca 2024.
Obchody 600-lecia Wrocanki rozpoczęły się oficjalnie 04.06.2023 biegami dla dzieci zorganizowanymi we współpracy z lokalną szkołą podstawową. To właśnie wtedy miała miejsce oficjalna inauguracja Obchodów dokonana przez prezeskę Stowarzyszenia "Nasza Wrocanka" - organizatora Jubileuszu - Annę Sieniawską - Kuras oraz zaproszonych na tę okazję gości. Obchody mają trwać przez rok i obejmować będą liczne wydarzenia sportowe, kulturalne, rozrywkowe, historyczne oraz naukowe.

1 lipca na stadionie sportowym we Wrocance odbędzie się Turniej piłki nożnej o "beczkę sponsora". Udział w wydarzeniu weźmie osiem drużyn z okolicznych miejscowości, w tym aż trzy z Wrocanki. Drużyny będą składać się z sześciu zawodników głównych (5 w polu + bramkarz) oraz dwóch rezerwowych.

Celem wydarzenia jest integracja poprzez sport oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Czas trwania meczów będzie wynosił 30 minut (dwie połowy po 15 minut), a system gry (pucharowy lub w podziale na dwie grupy) zostanie określony przez sędziego głównego bezpośrednio przed Turniejem. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn otrzymają puchary oraz medale, a nagrodą główną będzie "beczka sponsora".

Nie zabraknie atrakcji dla kibiców dzięki współpracy z firmą Multigastro, która zajmie się stroną gastronomiczną wydarzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.