43 zawodników z 11 jednostek OSP wzięło udział w zawodach Najtwardszy Strażak 2015, które odbyły się w niedzielę we Wrocance. Strażacy zmagali się w ogromnym upale, mimo to widać było wysoki poziom rywalizacji oraz zaciętość sportową.
Zawody odbyły się we Wrocance (Gmina Miejsce Piastowe) w niedzielę 5 lipca. Była to III edycja zawodów Najtwardszy Strażak i I edycja zawodów Najtwardszy Strażak wśród Kobiet.

W rywalizacji wzięło udział 43 zawodników z 11 jednostek OSP (32 mężczyzn i 11 kobiet) głównie z powiatu krośnieńskiego. Strażacy musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach: węże, ciężary, przeszkody i biegi. Zawodom, oprócz rywalizacji typowo sportowej, towarzyszyła bardzo wysoka temperatura, termometry wskazywały w słońcu 50 stopni Celsjusza. Wielu uczestników mdlało po zakończeniu konkurencji. Pomocy udzielali im ratownicy medyczni.

Najtwardszy Strażak 2015

Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylanach (Gmina Chorkówka). Drugie miejsce zajęli reprezentanci OSP Głowienka (Gmina Miejsce Piastowe), trzecie gospodarze OSP Wrocanka.W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy Radosław Niepokój. Tuż za nim uplasował się Jacek Kuźnar z OSP Głowienka. Trzecie miejsce zdobył Kamil Zawisza z OSP Kobylany.

Najtwardszy Strażak 2015

W klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet zwyciężyła również reprezentantka gospodarzy Agnieszka Galica - Niepokój. Drugie miejsce przypadło w tym roku Joannie Rachwalskiej z OSP Kopytowa (Gmina Chorkówka), trzecie Gabrieli Szmyd z OSP Kobylany.