Klub Sportowy Sabonia Ustrobna zorganizował 17 czerwca wydarzenie "Akro-las. Czas na nas!", którego celem było zwiększanie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat lasów, leśnictwa oraz zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów przez społeczeństwo.
Partnerem akcji "Akro-las. Czas na nas!" były Lasy Państwowe, a uczestniczyli w niej rodzice, zawodnicy oraz sympatycy klubu.

Wydarzenie zostało podzielone na 2 etapy - pierwszy miał miejsce na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, a drugi Szkoły Podstawowej w Ustrobnej. Rozpoczęło się krótką rozgrzewką poprowadzoną przez triathlonistkę na parkingu Rezerwatu Prządki. Następnie odbył się bieg integracyjny, po którym trener klubu Andrzej Sokołowski przeprowadził trening w lesie. Po jego zakończeniu wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Ustrobnej, gdzie wysłuchali pogadanki o zasobach leśnych naszego terenu, oraz zostali poinformowani o stronie "Czas w las".


Następnie ratownik GOPR przedstawił zasady obowiązujące w czasie wyjść w góry, a także poinformował o możliwości skorzystania z aplikacji "Ratunek" w nagłych przypadkach. Poprowadził też część praktyczną udzielania pierwszej pomocy, w czasie której uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Kolejnym punktem programu była gra terenowa, która utrwaliła zdobytą wiedzę. Wydarzenie zakończyła pogadanka odnośnie relaksacyjnej i regeneracyjnej funkcji lasu oraz trening relaksacyjny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.