Posłuchaj:

Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, w ramach projektu norweskiego, realizował przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli lokalni aktywni przedsiębiorcy.
W Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie odbyła się dzisiaj konferencja podsumowujące przedsięwzięciu pod nazwą "Networking lokalnych przedsiębiorców". Było to jedno z działań realizowanych przez krośnieńskich Cech Rzemiosł Różnych w ramach dużego projektu norweskiego.

Działanie to miało na celu dać poznać się wzajemnie tym, którzy są związani z Krosnem, działają tutaj, czyli przedsiębiorcom.

- Nasze działania w pewien sposób nakreślają, stymulują, odmieniają i ożywiają Krosno. Do działania zaprosiliśmy ponad 70 przedsiębiorców z różnych branż. Celem była integracja lokalnych przedsiębiorców, przygotowanie wspólnej przestrzeni do rozwoju biznesowego, ożywienie przestrzeni miejskiej poprzez organizację wydarzeń networkingowych, wzrost aktywności przedsiębiorców poprzez udział w rozmowach indywidualnych i spotkaniach sieciujących - stwierdził Marek Kiełtyka, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Z każdym uczestnikiem została przeprowadzona ankieta, po czym odbyły się trzy spotkania w formule open space, a wnioski wychodziły z sali od przedsiębiorców.

- Już po pierwszym spotkaniu gro przedsiębiorców nawiązało relacje biznesowe. Drugie było w formie warsztatowej, a trzecie podsumowaniem dwóch pierwszych oraz rozmów między przedsiębiorcami, które odbywały się między spotkaniami. Myślę, że hasło "działamy wspólnie dla dobra Krosna i każdego z nas" jest bardzo aktualne i zostało potwierdzone w naszych działaniach - dodał Marek Kiełtyka.

Piotr Gierlicki, który prowadził spotkania z przedsiębiorcami, przypomniał, że networking to jest nic innego jak skuteczny sposób nawiązywania nowych kontaktów biznesowych poprzez tworzenie nowych przestrzeni do współpracy, do budowania relacji między przedsiębiorcami.

- Projekt niezwykle trafił w potrzeby lokalnych przedsiębiorców, dając im szansę lepszego poznania się, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy - powiedział Piotr Gierlicki.

Efektem rozmów było też powstanie sześciu atrakcyjnych pomysłów, które mogą być realizowane pod egidą Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie przy współpracy z Urzędem Miasta Krosna.
Wśród sześciu pomysłów znalazły się: powstanie na FB grupy "Krosno - Networking"; projekt "Rowerowe Krosno"; stworzenie "Grupy wsparcia"; projekt "Zdrowie i uroda"; stworzenie grupy "Power Team"; stworzenie "Aplikacji partnerskiej".

Przedsięwzięcie Cechu Rzemiosł Różnych było realizowane w ramach projektu Miasta Krosna "Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

- Działanie "Networking lokalnych przedsiębiorców" realizowane przez krośnieński Cech Rzemiosł Różnych zacieśnia współpracę między przedsiębiorcami. Spotkania, które mogłyby być postrzegane jako strata czasu, zaowocowały wieloma ciekawymi inicjatywami, które wpisują się również w Strategię Rozwoju Miasta Krosna. Będziemy dalej współpracować, by działania te mogły być dalej wdrażane w życie. Spotkania pokazały też, że przedsiębiorcy mają wobec siebie wiele do zaoferowania - podkreślił dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.

~Mark

29-06-2023 16:47 1 4

A później wiele z tych osób wraca, bo okazuje się że trawa jednak nie jest tak zielona jak się z początku wydawało ;)
Odpowiedz

~reality

29-06-2023 15:36 4 20

Dużo gadania, mało konkretów. Żeby młodzi chcieli zostać i pracować w Krośnie to musza dostać godziwą pensję i traktowanie. A tak to zdecydowana większość krośnieńskich pracodawców daje swoim pracownikom najniższą krajową i to jeszcze z wielką łaską. Dopóki się to nie zmieni, dopóty będą stad wyjeżdżać masowo młodzi. Krosno jest obecnie bez przyszłości. Kto może to stąd wyjeżdża, chociażby do najbliższych dużych miast typu Rzeszów czy Kraków, albo najczęściej za granicę…
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.