Kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka przeszedł do historii. Tegoroczne zmagania piłkarskie przyniosły kilka niespodziewanych i ciekawych rozstrzygnięć ale mimo tego historia zatoczyła koło.
Tegoroczną areną zmagań był stadion piłkarski Victorii w Kobylanach. W Turnieju rywalizowało 10 drużyn z Gminy Chorkówka czyli wszystkie zarejestrowane w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie. Mecze rozgrywane były 2 x 15 minut. Po raz drugi w historii rozgrywki "rozłożono" na dwa dni z uwagi na ilość drużyn.

W sobotę 4 lipca rywalizowały drużyny z trzeciej grupy. O ile dwa pierwsze mecze nie przyniosły zaskakujących rozstrzygnięć, kolejne cztery już tak. Dwa razy o wyniku musiały rozstrzygać rzuty karne. Rywalizacja przeciągnęła się do późnych godzin popołudniowych - zawodnicy Błękitnych nie dostarczyli na czas kart zdrowia.

Wyniki trzeciej grupy:
Sparta Draganowa - Nafta Chorkówka 0:2
Victoria Kobylany - Błękitni Żeglce 1:0
Sparta Draganowa - Victoria Kobylany 1:0
Nafta Chorkówka - Błękitni Żeglce 0:0 (karne 2:1)
Sparta Draganowa - Błękitni Żeglce 1:0
Nafta Chorkówka - Victoria Kobylany 1:1 (karne 4:3)
Ostatecznie do półfinału awansowała Nafta Chorkówka i Sparta Draganowa.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka

W niedzielę rywalizowały drużyny z pierwszej i drugiej grupy.
Z pierwszej grupy do półfinału awansowała teoretycznie najsłabsza na papierze drużyna czyli Nafciarz Bóbrka. Ale jak wiadomo takie turnieje rządzą się swoimi prawami, a liga to zupełnie inna bajka. Sporo kontrowersji wywołał ostatni mecz tej grupy, wielu obserwatorów i zawodników zarzuciło Jasiołce odpuszczenie meczu z Nafciarzem co w konsekwencji zagwarantowało drużynie z Bóbrki awans do półfinału. Wyniki pierwszej grupy:
Jasiołka Świerzowa Polska - Tęcza Zręcin 1:3
Tęcza Zręcin - Nafciarz Bóbrka 0:0 (karne 1:2)
Jasiołka Świerzowa Polska - Nafciarz Bóbrka 3:4W drugiej grupie nie było niespodzianek. Zwyciężył wyraźnie faworyt czyli występujący w klasie okręgowej Orzeł Faliszówka, strzelając przeciwnikom cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Wyniki w drugiej grupie:
Orzeł Faliszówka - Polonia Kopytowa - 1:0
Polonia Kopytowa - KS Szczepańcowa - 1:1 (karne 2:1)
Orzeł Faliszówka – KS Szczepańcowa - 3:0

W półfinale Nafciarz Bóbrka skromnie 1:0 pokonał Spartę Draganowa a Orzeł Faliszówka niespodziewanie po jednej serii rzutów karnych przegrał z Naftą Chorkówka (wynik z boiska 0:0, rzuty karne 2:3).

O zwycięstwie w dwóch finałowych spotkaniach zdecydowały rzuty karne - oba spotkania zakończyły się bezbramkowo. W meczu o trzecie miejsce jedenastki skuteczniej wykonywali zawodnicy Orła Faliszówka (1:3) i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. W meczu o pierwsze miejsce skuteczniejsi byli zawodnicy Nafty Chorkówka (2:3). Tym samym historia zatoczyła koło - w 2012 roku w Turnieju zwyciężyła drużyna z Faliszówki, w 2013 drużyna z Chorkówki, w 2014 ponownie zwyciężył Orzeł a w 2015 znów Nafta.

Zwycięzcy Turnieju
2015 - Nafta Chorkówka
2014 - Orzeł Faliszówka
2013 - Nafta Chorkówka
2012 - Orzeł Faliszówka
2011 - Polonia Kopytowa
2010 - Sparta Draganowa
2009 - Orzeł Faliszówka
2008 - Jasiołka Świerzowa Polska
2007 - Orzeł Faliszówka


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.