Prezydent Krosna Piotr Przytocki został odznaczony Medalem Złotym za Długoletnią Służbę nadawanym przez Prezydenta RP.
Podczas dzisiejszej (30 czerwca) Sesji Rady Miasta, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki został odznaczony Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

W imieniu Prezydenta RP medal wręczył II Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr. Jak czytamy w uzasadnieniu do przyznanego odznaczenia, zostało ono nadane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Piotr Przytocki z medalem

Medal za Długoletnią Służbę jest odznaczeniem państwowym przyznawanym przez Prezydenta RP. Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę (I stopień) przyznawany jest po 30 latach pracy zawodowej osoby odznaczanej. Ponadto funkcjonują odznaczenia II i III stopnia (odpowiednio: Medal Srebrny i Brązowy) przyznawane po 10 i 20 latach pracy.

~Krosno miasto duchów

02-07-2023 08:16 2 2

Gratulujemy 20letniej emerytury na cieplutkim stołku.
Odpowiedz

~xxx

30-06-2023 14:59 6 1

Gratulacje Panie Piotrze....Nie wszyscy doceniają, ale ja tak.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.