Już jutro przy makiecie na krośnieńskim rynku odbędzie się prezentacja pierwszej Gry Turystycznej o mieście Krośnie.
W sobotę (1 lipca) o godzinie 11.00 przy makiecie na krośnieńskim rynku odbędzie się prezentacja pierwszej Gry Turystycznej o naszym mieście.

Na wstępie prowadzący wyjaśnią powiązanie gry z naszym miastem, a następnie każdy z uczestników spotkania otrzyma swój egzemplarz gry, którą samodzielnie rozwiąże. Na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej, a dla pierwszych pięciu osób, którym udało się rozwiązać grę są przewidziane nagrody.

Gra miejska to sposób na aktywne poznawanie atrakcji turystycznych i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Po krośnieńskiej starówce oprowadzają nas znane osoby związane z miastem swoim życiem i pracą, które próbują naprowadzić nas na odpowiednie tory pokonywanych przeszkód. Są to Ignacy Łukasiewicz, Michał Mięsowicz, Robert Wojciech Portius i Jan Szczepanik- mówi dr Marta Rymar - Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie.


Gra turystyczna Krosno - na osnowie dziejów, to gra ze znanej i lubianej serii gryturystyczne.pl, która swoim zasięgiem obejmuje miasta i miejscowości z terenu całej Polski. Grę w formie folderu - ulotki można pobrać ze strony gryturystyczne.pl lub otrzymać w formie już wydrukowanej w krośnieńskim Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej, ul. Blich 1 oraz w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Autorem gry jest Agnieszka Przybyszewska, opracowanie graficzne to dzieło Damiana Dankowskiego, zawartość merytoryczna gry konsultowana była z pracownikami Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz z pracownikami Punktu Informacji Kulturalno-Turystycznej.

Po zakończonej grze, można sprawdzić poprawność uzyskanego hasła na stronie gryturystyczne.pl i dopisać się do listy zwycięzców.

gra turystyczna w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.