W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędą się koncerty tańca Zespołu Pieśni i Tańca Suszanie oraz Zespołu Folklorystycznego Polonia z Hanoweru w ramach Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.
Po czteroletniej przerwie na Podkarpacie wraca Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Po raz 19. do stolicy województwa podkarpackiego Rzeszowa i do wielu miast, w tym Krosna zjadą zespoły taneczne.

Spośród 20 zespołów z dziewięciu krajów dwa odwiedzą Krosno. 15 lipca 2023 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędą się koncerty tańca Zespołu Pieśni i Tańca Suszanie (Sucha Górna, Czechy) oraz Zespołu Folklorystycznego Polonia z Hanoweru(Hanower, Niemcy).

Na koncert festiwalowy obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie RCKP.

20 zespołów z 9 krajów weźmie udział w XIX Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Inicjatorem wydarzenia jest rzeszowski oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Festiwal wraca na Podkarpacie po czteroletniej przerwie (w ubiegłym roku nie odbył się m.in. z powodu wojny na Ukrainie). W tym roku odbędzie się w dniach 12-18 lipca, nie tylko w Rzeszowie, ale również w innych miastach naszego regionu. Wystąpią zespoły polonijne ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Czech, a także z Mołdawii i Ukrainy.

Koncerty zespołów polonijnych w Krośnie to zawsze wielkie przeżycie. Publiczność docenia to, że członkowie zespołów tańcem i śpiewem wyrażają swoją miłość do Ojczyzny. Warto odwiedzić Krosno i Rzeszów, poznać osoby, którym polska tradycja i kultura są bliskie. W tym roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza gościmy sąsiadów - zespoły z Czech i Niemiec. Mamy nadzieję, że - tak jak podczas minionych edycji festiwalu - Krosno przyjmie tancerzy gorącymi brawami.

koncert festiwalowy w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.