Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Dar Górników w Krośnie będzie miała nowoczesną pracownię OZE.
W najbliższych miesiącach w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Dar Górników w Krośnie zostanie utworzona nowoczesna pracownia OZE.

27 czerwca w Sali Kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste przekazanie promes na dotację do szkolnych ekopracowni w wyniku naboru konkursowego wniosków o dotację, w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - "Ekopracownia - zielone serce szkoły".

Spośród wszystkich nadesłanych wniosków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przyznał dotację 45 szkołom z powiatów województwa podkarpackiego. W 20 szkołach powstaną pracownie Odnawialnych Źródeł Energii, a w 25 szkołach pracownie przyrodnicze.

odebranie promes w Rzeszowie

Nabór wniosków odbywał się w trybie konkursowym i był prowadzony dwuetapowo. Dzięki pozytywnej ocenie wniosku wstępnego złożonego przez szkołę w I etapie naboru oraz wniosku głównego złożonego przez Gminę Miasto Krosno przy wsparciu Dyrektor szkoły w II etapie naboru, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Dar Górników wchodząca w skład Miejskiego Zespołu Szkół Nr 8 w Krośnie znalazła się na wysokim 4 miejscu na liście rankingowej dotowanych szkół, w których powstaną pracownie OZE.

Sala w której powstanie ekopracownia OZE zostanie wyremontowana, wyposażona w meble oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. W nowopowstałej dobrze wyposażonej pracowni uczniowie już od najmłodszych lat będą mogli w sposób namacalny poznawać sposoby pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Nauczanie z pewnością stanie się dla nich bardziej atrakcyjne, przyjazne i ciekawe. Z pewnością spora grupa odbiorców będzie dążyć do tego, aby zgłębiać te zagadnienia i tematy na kolejnych etapach edukacyjnych.

Ponadto w ramach realizacji projektu zaplanowano:
- przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych pn. "Odnawialne źródła energii",
- przeprowadzenie konkursu wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii,
- zakup nagród w konkursie,
- pokaz eksperymentów chemicznych pn. "Co to jest powietrze",
- organizację imprezy pn. "Festiwal czystego powietrza",
- wycieczkę do oczyszczalni ścieków, która do swojej działalności wykorzystuje 60-70% pozyskanej energii odnawialnej,
- zakup lamp solarnych.

Na ten cel placówka otrzymała dotację w wysokości 67 500,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Rzeszowie, wkład własny Gminy Miasto Krosno to 7 500,00 zł. Łączna wartość zadań zaplanowanych w ramach realizacji projektu to 75 000,00 zł.

Zakończenie projektu przewidziano na październik 2023.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.