Po rezygnacji z udziału w rozgrywkach trzecioligowych przez zespół z Nowotańca to Karpaty Krosno będą rywalizować w III ligi.
Poprzez media społecznościowe zespół Cosmosu Nowotaniec ogłosił, że nie weźmie udziału w rozgrywkach III ligi, pozostanie w IV lidze podkarpackiej. Aby spełnić wszelkie nowe wymagania musiałby mecze domowe rozgrywać w Boguchwale, co byłoby sporym utrudnieniem.

- Mimo spełnienia wymogów licencyjnych oraz finansowych zdecydowaliśmy o pozostaniu pierwszej drużyny w IV lidze podkarpackiej. Spowodowane jest to brakiem możliwości rozgrywania meczów domowych w Nowotańcu. Doszliśmy do wniosku, że piłka na takim poziomie powinna być przede wszystkim dla Naszych kibiców, a w sytuacji rozgrywania meczy na stadionie, na który dostaliśmy licencję, czyli w Boguchwale byłoby to utrudnione. Jednocześnie informujemy, że już w tym roku zabieramy się za szereg prac remontowych na Naszym Obiekcie, aby przy ewentualnym awansie w przyszłości był przystosowany do gry na tym poziomie - czytamy w oświadczeniu.

Zwycięstwo na zakończenie sezonu. Karpaty Krosno zdominowały Stal II Mielec
W sezonie 2023/24 w trzeciej lidze zagrają Karpaty Krosno, które zajęły drugie miejsce w tabeli.

[AKTUALIZACJA]


Na stronie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się informacja:
W oficjalnym piśmie LKS Cosmos Nowotaniec przesłanym do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy:

"Ludowy Klub Sportowy "Cosmos" Nowotaniec oświadcza, iż pomimo spełnienia wszystkich warunków licencyjnych na grę w grupie IV III ligi ogólnopolskiej, rezygnuje z udziału w tych rozgrywkach i decyduje się na ponowną grę w 4 lidze podkarpackiej. Decyzję swą motywujemy niemożnością rozgrywania meczów w roli gospodarza na stadionie w Nowotańcu.

Zarząd Klubu podjął jednogłośnie decyzję, że na tym poziomie rozgrywkowym najważniejsi są kibice i gra dla nich, z tego powodu rezygnuje z awansu do III ligi. Klub w najbliższym czasie podejmie szereg prac modernizacyjnych mających na celu dopuszczenie klubu do rozgrywek III ligi w razie awansu w przyszłości."

Takie stanowisko klubu z Nowotańca oznacza, że zgodnie z regulaminem prawo awansu uzyskuje wicemistrz 4 ligi podkarpackiej, którym zostały Karpaty Krosno.

Klub z Krosna w pierwszej kolejności musi jednak spełnić wszystkie warunki licencyjne. Wszystkie dokumenty Karpaty w sprawie licencji Karpaty złożyły już wcześnie i czekają na potwierdzenie.

~jasiek

05-07-2023 18:24 12 14

Wielki sukces Karpaty Krosno które kiedyś biły się o ekstraligę a potem długo grały na jej zapleczu awansowały do czwartej klasy rozgrywkowej czyli trzeciej ligi. W pokonanym polu zostawiając np. Legion Pilzno czy Wisłok Wiśniowa. Niestety Cosmosu Nowotaniec w sportowej walce nie udało ale pokonać
Odpowiedz

~apis

05-07-2023 07:36 13 15

te prezesy z pzpn-u (Listkiewicz, Boniek, Lato, Kulesza i reszta leśnych dziadków) to kolejni niszczyciele amatorskiej piłki.
Licencje, trenerzy, infrastruktura to kolejne wymagania, które wykańczają małe wiejskie kluby.
Odpowiedz

~sw

04-07-2023 16:22 12 13

Trener się zużył ? Nie pamiętam czasów żeby Karpaty wygrywały większość meczów 3-5 bramkami. Chciałbym każdemu życzyć takich zużytych trenerów.
Odpowiedz

~Kibic

04-07-2023 11:24 10 12

No właśnie tam jest kasa kasa kasa bo gdyby nie to to by była b klasa no max a. Popatrz ilu tam jest obcokrajowców.
Odpowiedz

~Rozwada

04-07-2023 10:56 8 12

Zgadzam się z opiniami:"kuchenne drzwi,dyskryminowanie małych miejscowości". Żaden wynik sportowy się nie liczy ! Sport nie ma nic wspólnego ze "sportową rywalizacją" jest to po prostu "rywalizacja finansowa" to samo dotyczy się żużla czy tutaj piłki. Dobrze że Karpaty będą grać w 3 Lidze, ale to sportowo Cosmos pokazał że sportowo jest lepszy!
Od 3 ligi to już tylko grają pieniądze,menadżerowie i układy kto ma grać i potem to samo dzieje się na samym szczycie czyli drużynie Narodowej
Odpowiedz

~Kibic

03-07-2023 21:40 14 14

To dobrze że Karpaty "wlazły kuchennymi drzwiami" do III-ligi. Natomiast żeby się w niej utrzymać, należy bardzo wzmocnić dziurawą obronę i mieć piłkarzy, którzy potrafią uderzyć z dalszej odległości. I najważniejsze zmienić trenera, który jest za słaby i się po prostu zużył.
Odpowiedz

~Clandestino

03-07-2023 15:26 14 17

Chore przepisy dyskryminujące małe miejscowości. Nie liczy się umiejętność sportowa lecz kasa, kasa, kasa... Za niedługo w pięknym i cichym Nowotańcu zobaczymy drapacze chmur, galerie handlowe, tramwaje i stadion narodowy nr.2. Przecież chodzi by pasowało do przepisów, no nie?!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.