Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Miejsce Piastowe poruszony został temat posterunku policji. Co powiedział radny Wojciech Urynowicz, wójt Dorota Chilik i jak sprawę skomentoeał starosta Jan Pelczar?
Temat lokalizacji posterunku policji na terenie gminy Miejsce Piastowe został poruszony podczas sesji Rady Gminy Miejsce Piastowe, która odbyła się 29 czerwca w sali kryształowej domu ludowego w Łężanach. Temat przywrócenia posterunku w Miejscu Piastowym wywołał radny Wojciech Urynowicz podczas debaty nad raportem o stanie gminy Miejsce Piastowe, który przedstawiła wójt Dorota Chilik.

- Przypominam, że Miejsce Piastowe jest siedzibą gminy i tak naprawdę jest geograficznie środkiem tej gminy. Policja powinna być w Miejscu Piastowym - stwierdził radny Wojciech Urynowicz.

Budynek po byłym posterunku w Miejscu Piastowym

Wójt Dorota Chilik odpowiedziała, że sprawa posterunku w Miejscu Piastowym jest jej ogromną bolączką.

- Budynek, gdzie był wcześniej Posterunek Policji w Miejscu Piastowym należy do Skarbu Państwa, do starosty krośnieńskiego. Od samego początku robiliśmy spotkania, pisaliśmy pisma. Był komendant wojewódzki policji, który robił wszystko, by przekazać budynek gminie. Ale Starostwo Powiatowe w Krośnie nie przekazało nam tego budynku i jest na to pismo. My byliśmy gotowi, by ten obiekt przejąć pod potrzeby policji. Mało tego, chciałam tam również przenieść pogotowie ratunkowe, które ma ciężko z wyjazdem spod SPG ZOZ. Przez takie, a nie inne stanowisko, posterunek policji będzie w Rogach - powiedziała między innymi wójt Dorota Chilik.

Posterunek Policji w Rogach ma zostać zlokalizowany w centrum miejscowości w łączniku między remizą OSP, a "agronomówką".

Budynek po byłym posterunku w Miejscu Piastowym

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Starosta krośnieński Jan Pelczar tłumaczy, że przekazanie gminie budynku położonego przy ulicy Markiewicza 19 w Miejscu Piastowym byłoby złamaniem zarządzenia Wojewody Podkarpackiego, który w jednoznaczny sposób wskazał cel na jaki ma być on przeznaczony.

- Należy przypomnieć, że Starosta Krośnieński reprezentujący Skarb Państwa, rozpatrując wniosek Gminy Miejsce Piastowe, z dnia 22 kwietnia 2020 roku, o przejęcie przedmiotowej nieruchomości, zwrócił się do Wojewody Podkarpackiego o wyrażenie wymaganej przepisami zgody. W odpowiedzi Wojewoda Podkarpacki pismem z dnia 14 września 2020 r. nie wyraził zgody na dokonanie darowizny prawa własności na rzecz Gminy Miejsce Piastowe. W związku z tym Starosta Krośnieński reprezentujący Skarb Państwa, 12 listopada 2020 roku, wystąpił do Wojewody Podkarpackiego o wyrażenie zgody na darowiznę przedmiotowej nieruchomości na rzecz Powiatu Krośnieńskiego z przeznaczeniem na cel publiczny tj. na potrzeby Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Wojewoda Podkarpacki stosownym zarządzeniem z dnia 24 listopada 2020 roku, wyraził zgodę na to przekazanie - poinformował starosta Jan Pelczar.

Obecnie nieruchomość znajduje się we władaniu krośnieńskiego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego.

~cebula

29-07-2023 16:29 1 23

Jak nie kościół to PiS . Gmina miasteczko plastikowe to zaraza!!!!
Odpowiedz

~RoMan

27-07-2023 12:27 3 5

będzie walka.
Andrzej Guzik i Dorota Chilik, obydwoje maja chrapkę na stanowisko Wójta.

Mam nadzieję, że będzie jeszcze trzeci niezależny kandydat.
Odpowiedz

~zeus

27-07-2023 09:25 3 4

Tylko jaki będzie tego koszt?
Odpowiedz

~Dorota CH

26-07-2023 08:26 1 13

czyli miłość Gminy Miejsce Piastowe i Starostwa się skończyła......
teraz będzie walka o władzę
Odpowiedz

~jonasz

25-07-2023 14:42 5 5

jest jeszcze jedna swietna lokalizacja budynek po bylym banku mozna odkupic od waltera i bylo by super !
Odpowiedz

~krótko_i_na_temat

25-07-2023 12:46 9 76

Jak najprędzej przegonić pisowską bandę najlepiej na Ukrainę. To są najwięksi niszczyciele Polski i każdej gminy w której rządzą. Propaganda ich w TVP już dawno pobiła wszystkie propagandy świata. Goebbels mógłby się od nich uczyć propagandy. Do tego się tylko pis nadaje, bo z rządzeniem to ....
Odpowiedz

~Zorientowany

25-07-2023 12:31 0 5

Zacznijmy od początku ,jak i kto zlikwidował istniejący posterunek ,który był w pełni wyposażony.Wojt ,Starosta i Wojewoda to już dalsza część historii.
Odpowiedz

~Youonouno

25-07-2023 12:09 6 104

Nigdy nie zagłosuję na obecną wójt.
Odpowiedz

~AK47

25-07-2023 11:31 3 19

Skarb+Państwa+Starosta Krośnieński+Wojewoda Podkarpacki+Gmina Miejsce Piastowe.
3 podmioty w Rzeczpospolitej dla dobra jej mieszkańców nie mogą przekazać sobie nieruchomości która to została wybudowana z pieniędzy podatnika (a może i rękami) tego podatnika!
Pogotowia Ratunkowe było by strzałem w 10 [dziesiątkę]. Ale posterunek policji (gdzie kol-wiek) byłby strzałem w kolano (mieszkańców) kolano !
Odpowiedz

~Korczyniak

25-07-2023 11:09 3 21

Wójt, Starosta i Wojewoda. Wszyscy z jednej opcji politycznej, a nie potrafią się dogadać sami z sobą.
Posterunek we wsi, bo w gminie się nie da znaleźć paru pokoików. Pusty budynek stoi i niszczeje, ale się nie da.
A czemu się nie da? Bo Starosta tak powiedział, bo Wojewoda tak napisał.
Jak napisał, to może napisać coś innego. Trzeba go tylko przekonać! No, ale kiedy, jak Wójt zajęty otwarciem chodnika, Starosta otwiera most... I tak cały czas sobie urzędują.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.