Wioleta Zając z Węglówki, gm. Korczyna wywalczyła złoty medal w sumo na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Gratulujemy.
Mieszkająca w Węglówce Wioleta Zając jest jedną z najlepszych polskich zawodniczek sumo. Na rozgrywanych w czerwcu Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wywalczyła dwa brązowe medale: indywidualnie w kategorii wagowej +80 oraz w kategorii Open, w której mierzą się wszystkie zawodniczki oraz złoto w drużynie z Aleksandrą Rozum, Zuzanną Krystek i Moniką Skibą.

- Jestem bardzo zadowolona, że udało się zdobyć mi brązowe medale i złoty medal. Sumo, dzięki staraniom prezydenta Europejskiej Federacji Sumo Dariusza Rozuma po raz pierwszy pojawiło się na Igrzyskach Europejskich. Było to niesamowite przeżycie. Nie da się tego opisać słowami, trzeba tam było być i to przeżyć - skomentowała skromnie swój ogromny sukces Wioleta Zając.

Gratulacje zawodniczce złożył wójt Gminy Korczyna Jan Zych oraz zastępca wójta Katarzyna Urbanek. W styczniu br. Wioleta Zając uhonorowana została stypendium sportowym Wójta Gminy Korczyna za osiągnięcia sportowe w roku 2022.

Na panią Wioletę czekają kolejne wyzwania. W sierpniu uczestniczyć będzie w rozgrywanym w Szkocji turnieju Scottish Sumo Open. Zmierzy się na nim z najlepszymi sumitami z całego świata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.