W Dukli miała miejsce pierwsza edycja "Dukielskiego weekendu z kulturą" nowa impreza plenerowa zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Dukli.
W sobotę i niedzielę w Dukli odbył się "Dukielski weekend z kulturą" nowa impreza plenerowa zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Dukli. Te dwa dni dostarczyły mnóstwa emocji i niepewności spowodowanych zmienną pogodą, ale też ogrom atrakcji i wspaniałych przeżyć kulturalnych.

Pierwszy dzień imprezy odbywającej się przy obiektach MOSiR rozpoczęły rozgrywki piłkarskie o Puchar Ośrodka Kultury pomiędzy Duklą, a Ópályi. Publiczność zgromadzona przed sceną miała możliwość obejrzeć spektakl Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop" pt. "Kamienny", który opowiadał piękną historię o człowieku i miłości opartą na bieszczadzkich legendach i opowieściach.

piknik w Dukli

Następnie sceną zawładnął Alberto Amati, Włoch mieszkający w Polsce, który z dumą i wielkim zaangażowaniem rozsławia włoską muzykę. Jego interpretacje takich przebojów jak "Felicita", "Volare" czy "Ciao ciao Bambina" porwały dukielską publiczność, która śpiewała i tańczyła wraz z artystą. Na koniec wieczoru wystąpił pochodzący z Górnego Śląska zespół "Roots soldiers" grający muzykę reggae. Fani tego gatunku mogli rozkoszować się lekkim brzmieniem i ciekawymi, autorskimi kompozycjami.

Niedziela zaskakiwała zmienną pogodą. Słoneczna, letnia aura przerywana była ulewami, grzmotami i silnymi porywami wiatru. Tuż przed godziną 15.00, kiedy to miało się rozpocząć widowisko "Cyrk przyjechał do miasteczka", nad Duklą rozpostarły się ciemne chmury, z których lunął rzęsisty deszcz. Uniemożliwił on występ jednego z najlepszych w Europie "The Clown Circus Show". Dzieci, które z nadzieją czekały na poprawę pogody, nie zostały jednak z niczym. Klaun Ruphert zabawił ich rozmową, zrobił sobie z nimi zdjęcia i zapewnił, że w najbliższym możliwym terminie przyjedzie do Dukli ponownie.
Wtedy to wraz z Ośrodkiem Kultury zaprosi do wspólnej zabawy.

weekend z kulturą w Dukli

Pod znakiem zapytania stał również koncert zespołu "Universe" jednej z legend polskiej sceny muzycznej. Na szczęście deszcz ustał, udało się rozwiązać wszystkie problemy techniczne i o godzinie 17.00 Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj zaprosiła publiczność do wysłuchania wspaniałych przebojów w wykonaniu grupy.

Następnie rozpoczął się przegląd dorobku kulturalnego OK Dukla i rozdanie nagród Burmistrza w Dziedzinie Kultury Szkół Gminy Dukla. Po niej publiczność wysłuchała recitalu uczestniczki programu The Voice Kids - Marceliny Albrycht. Na zakończenie bloku wystąpił zespół "In Caelo" działający od roku przy OK Dukla. Na chwilę porzucił klimat muzyki kościelnej, którą na co dzień wykonuje i zaprezentował autorskie interpretacje przebojów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Występy artystyczne przerywane były opadami deszczu i związanymi z nimi problemami technicznymi. Spowodowało to małe opóźnienia, ale dukielska publiczność cierpliwie i z ogromną ciekawością czekała na kolejne punkty programu. Wszelkie niedogodności wynagrodził z pewnością występ Alexandra Martineza - lwa scenicznego, który po raz kolejny już zaskoczył wszechstronnymi umiejętnościami wokalnymi, nieskazitelną prezencją i ruchem scenicznym. Bez trudności poruszał się w licznych gatunkach muzycznych od popu poprzez jazz, rock, aż po muzykę klasyczną. Na zakończenie "Dukielskiego Weekendu z Kulturą" wystąpił "Kabaret z Konopi". Zabawne skecze i piosenki sprawiły, że wszyscy śmiali się do łez i chętnie wchodzili w interakcje.

Podczas weekendu można było korzystać z licznych atrakcji dodatkowych, które znajdowały się przy obiektach MOSiR.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.