Posłuchaj:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie zaprosili w piątek (7 lipca) na imprezę plenerową do Parku Jordanowskiego.
W Parku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej 20 w Krośnie zorganizowana została wczoraj (7 lipca) impreza plenerowa "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego". Według organizatorów, czyli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, ma ona promować ideę rodzicielstwa zastępczego, wspierać tą ideę, zachęcać do przyjmowania dzieci. To również czas na integrację i spotkania z rodzinami zastępczymi.

W ciągu kilkugodzinnej imprezy najmłodsi mogli między innymi uczestniczyć w grach i zabawach, skorzystać z zajęć muzycznych i plastycznych. Przygotowano także dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, fotobudkę.

Dzień Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik w Parku Jordanowskim

W oficjalnym otwarciu pikniku wzięli udział między innymi zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran, radni Witold Skiba i Stanisław Czaja, dyrektor MOPR w Krośnie Iwona Wójcik-Druciak i dyrektor PCPR w Krośnie Agnieszka Zygarowicz-Pelczar.

Zarówno Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, jak i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie poszukują kandydatów na rodziny zastępcze. Jest to ważny element w systemie pomocy dziecku i rodzinie. Przy współpracy z różnymi instytucjami uczestniczy w wychowywaniu i pomocy dziecku oraz rodzinie dziecka. Rodzin zastępczych jednak ciągle brakuje.

- Rodzina zastępcza niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie bezbronnemu dziecku. Przyjmuje je pod swój dach, zapewnia opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Daje mu wówczas nie tylko schronienie, bezpieczeństwo, ale także poczucie przynależności i miłości - podkreśla dyrektor Agnieszka Zygarowicz-Pelczar.

Dzień Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik w Parku Jordanowskim

Kandydaci na rodziny zastępcze zawodowe i niezawodowe, rodziny zastępcze zawodowe o charakterze pogotowia rodzinnego i rodziny zastępcze zawodowe specjalistyczne mogą się zgłaszać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.