115 dzieci skorzystało z półkolonii zorganizowanych przez gminę Korczynę. Uczniowie szkół podstawowych przez tydzień uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach.
Jak każdego roku Gmina Korczyna zapewniła bezpłatny wypoczynek dla trzech grup dzieci i młodzieży w tym roku w miejscowościach Korczyna, Węglówka i Krasna. Z półkolonii skorzystało w tym roku 115 dzieci.

Uczniowie szkół podstawowych przez tydzień uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach, podczas których odbywały się kreatywne prace, gry i zabawy, wycieczki. Młodzi ludzie odwiedzili między innymi Park rozrywki Rabkolandię, Ranczo w Pstrągowej, park rozrywki i park dinozaurów w Brzezówce koło Kolbuszowej, krytą pływalnię w Strzyżowie.

dzieci na półkoloni w Korczynie

Przeprowadzone pod okiem opiekunów zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa na wakacjach, higieny cyfrowej, wykonywano prace plastyczne i ręczne odbywały się też warsztaty kulinarne. Pogadanki o bezpieczeństwie przeprowadzili pracownicy Sanepidu, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji.

Przez pięć dni uczestnicy półkolonii przygotowywali również program artystyczny wystawiony na zakończenie zajęć, w piątek 7 lipca.

Występy taneczne i wokalne z zainteresowaniem obejrzeli opiekunowie grup oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Korczyna Jan Zych i zastępca Wójta Gminy Katarzyna Urbanek, a w Korczynie również dyrektor Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry Artur Stodolak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.