Chcąc wspomóc leczenie i rehabilitację Oli z Humnisk, policjanci i pracownicy brzozowskiej komendy prowadzili zbiórkę nakrętek. Uzyskane z ich sprzedaży środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. Całość została już przekazana rodzicom Aleksandry.
Niebieskie serce na nakrętki zostało umieszczone przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Jego wykonanie oraz zamontowanie było możliwe dzięki inicjatywie policjantów i pracowników cywilnych brzozowskiej jednostki.

- Od kilku lat wspieramy Olę z Humnisk. Dziewczynka choruje na Zespół Williamsa. Jest to bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, które ma podłoże genetyczne. Wszystkie zebrane nakrętki są na bieżąco przekazywane jej rodzinie. Dzięki nim, dziewczynka może korzystać z kompleksowej rehabilitacji, która jest niezbędna dla poprawy jakości jej życia. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek są przeznaczone m.in. na rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego- przekazała KPP w Brzozowie.

Podczas przekazania zebranych nakrętek, funkcjonariuszy przywitała Ola wspólnie z rodzicami. Uśmiech jaki jej towarzyszył na twarzy, był dla policjantów bezcenny.

Pojemnik na nakrętki jest ogólnodostępny i każdy może przyjść i w ten sposób pomóc potrzebującym. Należy pamiętać, że wrzucać do niego należy wszelkie plastikowe nakrętki niezależnie od ich koloru czy kształtu. Dla jednych to tak niewiele, a dla innych możliwość godnego i ludzkiego życia.

Jeżeli ktokolwiek chciałby włączyć się osobiście w pomoc Aleksandrze, która jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, ul. Kościuszki 23, 36-20 Brzozów, może przekazać środki na konto fundacji: Bank PKO S.A.: 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456 - wpisując w tytule przelewu: na leczenie i rehabilitację Aleksandry Wojnar.

~Jotek

13-07-2023 09:37 6 9

Więcej wydali na paliwo do samochodu jak zarobili na nakrętkach. Skup daje max 1 zł / kg jeden worek waży optymistycznie 15 kg x 3 szt. 45 kg x 1zł = 45 zł
Odpowiedz

~Cooo

12-07-2023 22:53 10 11

Dzięki chyba detektywie Unii Europejskiej nie będzie można, nie zalecają odczepiać nakrętek od napoi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.