39. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego dotarła do Miejsca Piastowego.
1 lipca w Warszawie rozpoczęła się 39. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Pielgrzymowanie rozpoczęli uroczystą Eucharystią w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Przy sarkofagu bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego zawierzyli Bogu dwutygodniowy trud pielgrzymowania.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa "Jesteśmy Kościołem". Wzięło w niej udział około 100 pątników, którzy pokonali ponad 430 kilometrową trasę do Miejsca Piastowego.

Dzisiaj (13.07) przed południem pielgrzymi weszli do Krosna aby ulicami miasta przemaszerować w kierunku Miejsca Piastowego. Celem ich było Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, gdzie znajduje się grób bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

~kalif

15-07-2023 10:44 3 4

Jaki sens ma takie chodzenie malutkiej grupki ludzi.
Odpowiedz

~abc

14-07-2023 11:28 4 10

Żadne chodzenie po ulicach i odprawianie modłów nie zmieni tego problemu, bo od mentalności u ludzi trzeba zacząć. I jeszcze dzieci chodzą na pielgrzymkę o trzeźwość, a co dzieci mają do tego? Im wcześniej się zacznie indoktrynować człowieka, tym trudniej jest jemu decydować w przyszłości o sobie i Michalici o tym dobrze wiedzą. Niższe seminarium w MP zamknięto jakiś czas temu, wiatr hula po zakonach, a w ich seminarium w Krakowie jest 2 kandydatów na roku to już dawno powinni im to zamknąć.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.