W czwartek 13 lipca przed godz. 17 pod budynek remizy OSP Leśniówka przyjechał fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault.
To dopiero trzeci samochód w historii jednostki z Leśniówki, ale pierwszy fabrycznie nowy.

Renault w zabudowie firmy MOTO-TRUCK z Kielc posiada m.in. zbiornik wodny o pojemności 3000 litrów, silnik o mocy 280KM, napęd 4X4, działko wodno-pianowe i szybkie natarcie o długości węża 60 metrów.

Powitanie samochodu OSP Leśniówka

Samochód kosztował ponad 1 mln złotych. Na tę kwotę składa się dofinansowanie w kwocie 475 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pozostałą kwotę stanowią środki gminy Chorkówka.

W powitaniu pojazdu udział wzięły m.in. władze samorządowe gminy Chorkówka na czele z przewodniczącym Rady Gminy Maciejem Sekułą i wójtem Grzegorzem Węgrzynowskim. Obecny był również Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba. Na zaproszenie OSP Leśniówka przyjechały także zaprzyjaźnione jednostki OSP z terenu Gminy Chorkówka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.