Dokładnie 19 lat temu, 17 lipca 2004 roku, ciężarowe volvo przewożące 58 byków przewróciło się na bok. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 9 w Woli Komborskiej, gm. Korczyna.
Ponad 8 godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 9 Radom - Barwinek w miejscowości Wola Komborska. W sobotę, 17 lipca, około godz. 2.30 w nocy ciężarowe volvo z przyczepą kierowane przez 28-letniego obywatela Grecji, przewożące 58 byków, podczas zjazdu ze wzniesienia, przewróciło się na bok.

Kierującego, przed spadnięciem z około 20 metrowej skarpy, uchroniła bariera, na której pojazd się zatrzymał. Część zwierząt, które były przewożone na dwóch poziomach, rozpierzchła się po okolicy, część została wyprowadzona z wnętrza przez strażaków.

Wypadek w Woli Komborskiej

Wypadku nie przeżyło 10 byków, a trzy zostały przewiezione do rzeźni w Brzozowie. Martwe przetransportowano do zakładu utylizacji w Leżachowie k. Przeworska.

Część zwierząt, która rozpierzchła się po okolicy, została odnaleziona i zagoniona do stada przez strażaków PSP z Krosna oraz jednostek OSP z Komborni, Woli Komborskiej, Iskrzyni i Korczyny. Byki odwożono do zagrody po byłym PGR w Komborni skąd miały zostać zabrane z powrotem do Gródka (stamtąd transport wyruszył do Grecji).

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brali udział policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Krośnie oraz funkcjonariusze z rewiru w Korczynie i komisariatu w Domaradzu.

Zobacz archiwalne zdjęcia z miejsca wypadku:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.