Przedstawiciele Gminy Chorkówka wzięli udział w Jarmarku Brezovickim u słowackiego partnera.
Po dwóch latach przerwy w sobotę (15 lipca) przedstawiciele Gminy Chorkówka wzięli udział w Jarmarku Brezovickim u słowackiego partnera. Tym razem polską kulturę promowali artyści Chóru Legato z dyrygentką Magdaleną Makiel na czele. Zaś gminne walory kulinarne rozsławiały panie z KGW Zręcin z przewodniczącą Marią Słowik, a także KGW Sulistrowa z przewodniczącą Marią Świątek.

Obchody Jarmarku rozpoczęte były mszą świętą podczas której, a także po jej zakończeniu zaśpiewał Chór Legato. Chórzyści zaprezentowali się wspaniale, za co otrzymali gromkie brawa od mieszkańców Brezovicy oraz serdeczne podziękowania od brezovickiego Starosty Jozefa Hodoši.

chór Legato w Brezovicy

Kolejnym tradycyjnym elementem spotkania był wspólny obiad przedstawicieli gminy; Grzegorza Węgrzynowskiego Wójta Gminy Chorkówka, Tomasza Tłuściaka jego zastępcy, radnych: Wojciecha Żurkiewicza, Krzysztofa Markiewicza, Aleksandry Sitar, Andrzeja Wierdaka, Piotra Wierdaka, Edwarda Szwedo i Piotra Kozubala, Małgorzaty Wierdak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, a także pozostałych członków delegacji oraz przedstawicieli Gminy Brezovica, w tym Starosty, jego pracowników oraz radnych, a także osób związanych z kulturą i bezpieczeństwem.

Podczas Jarmarku zaprezentowali się lokalni artyści, którzy głównie promowali folklor i ich tradycje ludowe. Chór Legato wystąpił także na brezovickiej scenie zwanej amfiteatrem, prezentując się w rozrywkowej odsłonie. Nie zabrakło znanych ludowych melodii, a także rozrywkowych szlagierów. Z kolei Panie z KGW częstowały miejscowych swoimi wspaniałymi wypiekami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.