W Rogach odbyła się rekonstrukcja historycznego wydarzenia, jakim była Bitwa na Górze Rogowskiej, zwanej także Klarowcem. Zobaczcie zdjęcia z rekonstrukcji.
W niedzielę (23.07) po mszy świętej w intencji poległych na Klarowcu oraz ofiar wojen w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rogach odbyła się rekonstrukcja bitwy z czasów I wojny światowej. Bitwa rozegrana została w czasie pierwszej wojny światowej 4-5 maja 1915 roku na górze Rogowskiej (zwanej także Klarowcem). W bitwie zginęło około tysiąca żołnierzy wojsk niemieckich, austro węgierskich, carskich oraz wielu Polaków.

II Rekonstrukcja Historycznej Bitwy na Klarowcu

W pokazie w Rogach uczestniczyło kilka grup rekonstrukcyjnych, którzy jak najwierniej starali się odtworzyć taktykę i warunki, w jakich walczyli żołnierze. Przygotowane przez pirotechników efektowne wybuchy na polu walki, wzbudziły wiele emocji, szczególnie wśród dzieci.

II Rekonstrukcja Historycznej Bitwy na Klarowcu

Po rekonstrukcji historycznej Bitwy odbył się przemarsz i prezentacja wojski oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe.

II Rekonstrukcja Historycznej Bitwy na Klarowcu

Przed rekonstrukcją, władze gminy Miejsce Piastowe na czele z wójt Dorotą Chilik, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~ANTEK1

26-07-2023 10:35 3 21

Ciekawe ile kosztowała ta zabawa pani Wójt ?
Odpowiedz

~Młody

24-07-2023 15:13 2 24

Może być tak zredukować liczbę stanowisk w urzędzie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.