Przez dwa dni policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwość" ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W czasie akcji krośnieńscy policjanci poddali badaniu stanu trzeźwości 641 kierujących, ujawniając w niedzielę 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W Głowience ujawnili kierującego quadem, który nietrzeźwy zasnął za kierownicą pojazdu: Pierwszy przewrócił się na motocyklu, drugi spał na quadzie. Obaj byli pijani. W Targowiskach 31-latek kierujący audi, najechał na tył pojazdu marki Kia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek ma około 2 promile alkoholu w organizmie.

W Leśniówce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. 44-letni mieszkaniec gminy Chorkówka miał około 3,4 promila alkoholu w swoim organizmie. W Rymanowie na ul. Bieleckiego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego 64-letniego kierującego renaultem. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,3 promila alkoholu w jego organizmie.

~antypijak

26-07-2023 17:17 7 8

Trzeba mieć nie po kolei pod beretką, żeby siadać za kierownicą po alkoholu. Karać i to surowo takich bohaterów, jak kto głupi to aż miło.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.