Ponad 30 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie otrzymało awanse na wyższe stopnie z okazji Święta Policji. Uroczysta zbiórka odbyła się dzisiaj (27 lipca) w Starostwie Powiatowym w Brzozowie.
Tegoroczne uroczystości Święta Policji w Brzozowie rozpoczęła msza św. koncelebrowana w brzozowskiej kolegiacie w intencji funkcjonariuszy, pracowników cywilnych policji oraz ich rodzin, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marek Buchman, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Uroczysta zbiórka z udziałem przedstawicieli parlamentarzystów, władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień z policją, odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Święto Policji w Brzozowie

Komendant powiatowy policji w Brzozowie insp. dr Mariusz Skiba podkreślił, że skuteczność policji w pierwszej kolejności oceniana jest według stanu bezpieczeństwa.

- Wyniki uzyskiwane przez policję w powiecie brzozowskim wskazują, że funkcjonariusze oraz wspierający ich pracownicy policji dobrze realizują zadania służbowe. Tylko w pierwszym półroczu 2023 roku policjanci podjęli blisko 3 tysiące interwencji, prowadzili ponad 600 postępowań karnych, a ponadto ponad 400 czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia, zatrzymali 32 osoby poszukiwane. Z danych wynika, że powiat brzozowski jest jednym z najmniej zagrożonych przestępczością w województwie podkarpackim - powiedział insp. Mariusz Skiba.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do wręczenia awansów służbowych na wyższe stopnie. W tym roku z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. dra Piotra Zalewskiego oraz komendanta powiatowego policji w Brzozowie insp. dra Mariusza Skiby awanse otrzymało 33 policjantek i policjantów, tym 3 w korpusie oficerów młodszych, 18 w korpusie aspirantów, 10 w korpusie podoficerów i 2 w korpusie szeregowych.

Ponadto minister spraw wewnętrznych i administracji Złotą Odznaką Honorową "Zasłużony Policjant" uhonorował komendanta Mariusza Skibę, a Brązową Odznakę Honorową "Zasłużony Policjant" otrzymali: podkom. Daniel Nalepka, asp. sztab. Grzegorz Matusz i sierż. sztab. Krzysztof Gładysz.

Święto Policji w Brzozowie

Z kolei srebrny medal "Za długoletnią służbę" przyznany przez prezydenta RP otrzymały pracownice cywilne KPP w Brzozowie: Edyta Fil i Renata Sawicka.
Medale i odznaczenia zostały wręczone podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Rzeszowie.

Warto też wspomnieć, że awans na inspektora otrzymał wcześniej komendant powiatowy w Brzozowie mł. insp. Mariusz Skiba, a na stopień młodszego inspektora został awansowany I zastępca komendanta powiatowego policji w Brzozowie mł. insp. Marek Śliwiński.

Święto Policji w Brzozowie

Uczestniczący w uroczystości inspektor Piotr Zalewski odczytał okolicznościowy list od komendanta wojewódzkiego policji nadinspektora Dariusza Matusiaka. Stwierdził również, że każdy kontakt związany z kwestiami bezpieczeństwa, z policjantkami, policjantami, pracownikami cywilnymi brzozowskiej komendy jest dla niego inspiracją i powodem do dumy.

- Dobrze rozpoznajecie, dobrze diagnozujecie i skutecznie rozwiązujecie problemy bezpieczeństwa, jakie na terenie powiatu się pojawiają - powiedział insp. Piotr Zalewski.

Przypomniał też o zagrożeniach, jakich doświadczamy od trzech lat, czyli kryzysie na granicy wschodniej, ryzyku i zagrożeniach, jakie wynikały z niewystępującej przez wiele lat wcześniej pandemii, czy wyzwaniach związanych ze zbrodniczym atakiem i wojną na Ukrainie i masami uchodźców szukających pomocy oraz o pomocy w tym zakresie niesionej przez funkcjonariuszy policji.

Święto Policji w Brzozowie

Dowódcą dzisiejszej uroczystości w Brzozowie był asp. sztab. Dariusz Maślanka, a zbiórkę prowadził asp. Tomasz Hałka.

- Na chwilę obecną w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie oraz podległych jej posterunkach służy 91 policjantek i policjantów, w tym 9 oficerów, 58 aspirantów, 18 podoficerów i 6 szeregowych - poinformował asp. Tomasz Hałka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Brzozowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.