Spotkanie z Katarzyną Oczoś i Magdaleną Zajdel odbędzie się 9 sierpnia o godz. 17:00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, ul. Wojska Polskiego 41.
Ta wystawa to okazja do podziwiania piękna i talentu artystek, ale pobudza też do refleksji nad mocą portretu jako środka wyrażania emocji i osobowości.

Wystawę można oglądać do 9 września br.

Katarzyna Oczoś przez wiele lat uczęszczała na zajęcia plastyczne do Otwartej Pracowni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie poznawała tajniki malarstwa pod kierunkiem Niny Rostkowskiej. Z biegiem lat zdobyła duże umiejętności malarskie i na podstawie dorobku twórczego została przyjęta do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Z powodzeniem maluje w technice olejnej, jak też farbami akrylowymi.W roku 2017 została laureatką nagrody Grand Prix podczas IV Karpackiego Biennale Sztuki
w Krośnie. Wielokrotnie prezentowała swoją twórczość w ramach wystaw indywidualnych
i zbiorowych, które miały miejsce w Krośnie, Iwoniczu-Zdroju, Rymanowie-Zdroju, Lesku, Krakowie, Bardejowie (Słowacja), Rzeszowie, Głogowie Małopolskim.

Magdalena Zajdel swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Otwartej Pracowni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, pod opieką Niny Rostkowskiej. To dzięki niej zaczęła inaczej postrzegać malarstwo i otaczającą rzeczywistość.
Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej oraz w międzynarodowych plenerach malarskich w Bardejowie, Koszycach, Rejdowej, Koszyckich Hamrach, Velatach i Krempnej. Obecnie prowadzi zajęcia malarskie z młodymi artystami w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym "Zdolne Smyki" w Bóbrce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.