W Miejscu Piastowym w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza odbyła się XIX Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu.
Wczoraj, 31 lipca w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza miała miejsce XIX Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu.

Około godziny 17:30 przedstawiony został program słowno-muzyczny pt. "Rodzina-Kościół domowy trzeźwego alkoholika" przez członków stowarzyszenia Powściągliwość i Praca przy udziale zespołu muzycznego Gloria działającego przy tutejszym Sanktuarium.

XIX Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym

W dalszej części spotkania odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Adama Szala a następnie różaniec z pielgrzymami.

Działania jakie podejmują ukierunkowane są głównie na pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom poprzez m.in.: dostępność bezpłatnych punktów konsultacyjnych, w których mieszkańcy mogą uzyskać specjalistyczną pomoc terapeutyczną a także akcje, wydarzenia czy spotkania.

W wydarzeniu uczestniczył poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, doradca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Grzegorz Nieradka, wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, zastępca wójta Aleksandra Ciepiela oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu krośnieńskiego.

~kalif

04-08-2023 08:20 13 12

Jaki to ma sens.
Odpowiedz

~antypijak

03-08-2023 07:55 21 13

Tym mondryjaszom, którzy krytykują wszystko co jest związane z kościołem proponuję aby podali propozycje i sposób na zapobieganie alkoholizmowi. Każdy potrafi rzucać hasła i oczerniać Kościół Katolicki.
Odpowiedz

~&1

02-08-2023 21:57 13 13

No i co ? Lepsze od odwykowki ? Zacofany kraj
Odpowiedz

~haha

01-08-2023 17:46 11 24

Sama młodzież na spotkaniu była. Poza tym, żadne modły nie pomogą i chodzenie po ulicach, bo od mentalności i edukacji trzeba zacząć u ludzi. Alkoholizm występuję nawet u księży Michalitów, nie jeden na odwyku był, oczywiście odsunęli takich od posługi, wszystko pod dywan można zamieść. Ale ludzie wiedzą... I ponownie zapytam: co mają dzieci do trzeźwości narodu, po co oni te dzieci tak wykorzystują??? Kler i dzieci to nie dobre połączenie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.