Co słychać na budowie S19 od węzła Krosno w Iskrzyni do węzła Miejsce Piastowe? Informacje GDDKiA w Rzeszowie.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie poinformowała, że na odcinku S19 Krosno - Miejsce Piastowe trwa odhumusowanie terenu. Wykonane są także wykopy, nasypy, stabilizacja podłoża i warstwa mrozoochronną. Zakończono wycinkę i karczowanie terenów leśnych, trwa sprzątnie zrębków. Prowadzone są roboty rozbiórkowe budynków kolidujących z budowaną trasą.

- W zakresie robót branżowych, przebudowana został już linia wysokiego napięcia WN 110kW, aktualnie trwają odbiory końcowe przez gestora sieci. Rozpoczęto przebudowę sieci gazowej wysokiego ciśnienia. Trwają prace przy przebudowie kolizji teletechnicznej - informowała końcem lipca GDDKiA w Rzeszowie.Równolegle trwają prace na obiektach inżynierskich. Wykonywane są wykopy fundamentowe, wymiana gruntu.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Krosno do węzła Miejsce Piastowe realizowany jest przez konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość kontraktu to 365 074 863,34 zł. Zakończenie prac zaplanowano w III kwartale 2025 roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.